نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی:

ضرورت اعتمادسازی در سطح جامعه، مسئولان شنونده مشكلات مردم باشند

ضرورت اعتمادسازی در سطح جامعه، مسئولان شنونده مشكلات مردم باشند

بیا شمال: فومن- نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت آگاهی بخشی و اعتمادسازی در جامعه تاكید كرد و اظهار داشت: مسئولان باید شنونده مشكلات مردم باشند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری ظهرجمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه در دفتر مراجعات مردمی با اشاره به جایگاه مهم رسانه و خبرنگاران در جامعه، اظهار نمود: اصحاب رسانه نماد حق بینی و حق نویسی هستند.
وی با اشاره به اینكه خبرنگاران سربازان فعال جبهه فرهنگی هستند، اضافه كرد: بطور قطع خبرنگاران و اصحاب رسانه بدون هیچ پشتوانه مالی و شغلی بعنوان رابط میان مردم و مسئولان عمل كرده و مشكلات و مسائل مردم را به گوش مسئولان می رسانند.
لزوم توجه به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی فومن از جانب سرمایه گذاران
نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با تاكید برضرورت داشتن علم، آگاهی بخصوص آگاهی سیاسی و رسانه ای و التزام به وظایف خود، اظهار داشت: رسانه باید وظایف خویش را در شكل گیری، بی طرفی و منصف بودن در بیان مطالب مد نظر قرار دهد.
وی در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی در مورد برخی مسائل رخ داده در پارك جنگلی قلعه رودخان و برداشت غیرمجاز خاك و همینطور قطع درختان و آخر قرارداد ۱۰ ساله پیمانكار و سرمایه گذار این مجموعه در سال آتی، تصریح كرد: این یكی از دغدغه های مردم بخصوص جوانان شهرستان فومن است.
حجت الاسلام افتخاری با اشاره به اینكه شهرستان فومن با دو بال گردشگری خود شناخته می شود، خاطرنشان كرد: شهرك تاریخی ماسوله و قلعه رودخان دو بال مهم گردشگری این شهرستان در سطح كشور است و مطمئنا حفظ محیط زیست و منابع طبیعی كه یكی از مطالبات مهم مردم این شهر بوده برای مسئولان آن هم دارای اهمیت است.
وی با اشاره به حمایت دولت از حضور بخش خصوصی در زمینه رونق بخش گردشگری، ادامه داد: البته حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران در این حوزه باید حفظ منابع طبیعی و محیط زیست در اولویت قرار گیرد.
به گفته این مسئول در اجرای برنامه ها با اولویت قرار دادن محیط زیست و منابع و سرمایه های طبیعی بنده بعنوان نماینده این شهرستان در كنار مردم و جوانان هستم به رغم اینكه خواستار حضور سرمایه گذار برای رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم هم می باشم.
خروج استیضاح از مسیر قانونی با رنگ و بوی سیاسی و جناحی
وی همینطور در پاسخ به سوالی مبنی براینكه مردم از روند استیضاح و رأی دوباره مجلس به ابقا سه وزیر گلایه دارند، اظهار داشت: بنده هم معتقد هستم كه زمان استیضاح با عنایت به ایام آخر سال مناسب نبوده و باید به پس از تعطیلات موكول می شد.
نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه استیضاح حق هر نماینده ای است كه باید از آن در زمان مناسب استفاده نماید، اضافه كرد: استیضاح در صورت كم كاری و غفلت وزیر انجام می گردد ولی این بدان معنا نبوده كه نتیجه آن باید عزل وزیر باشد.
وی به گلایه مردم در این زمینه اشاره و خاطرنشان كرد: باید هم مزایا و هم معایب این استیضاح شناسایی و بیان شود.
افتخاری با اشاره به اینكه در مورد وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعی و همینطور وزیر جهادكشاورزی جزء استیضاح كنندگان نبودم اما در حوزه كشاورزی و كارگری سوالات و اشكالات وارد می دانم، اظهار داشت: در حوزه كشاورزی عدم كارایی مجموعه وزارتخانه مشهود بوده كه دارای برنامه های تكراری بوده و هیچ برنامه جدید و تازه ای عرضه نشده است.
وی اضافه كرد: در حوزه راه و شهرسازی با عنایت به اتفاقات چند سال اخیر اعم از خروج قطار، سقوط هواپیما، حادثه كشتی سانچی و سوانح رانندگی، برف تهران و مشكلات عمرانی در سطح كشور سوالاتی بوده كه استیضاح كنندگان به صورت فنی انتظار به پاسخگویی داشتند كه متاسفانه مسیر از حق قانونی استیضاح تغییر و فضای سیاسی و جناحی به خود گرفت.
وی به نامگذاری سال ۹۶ توسط مقام معظم رهبری هم اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به آخر سال مسئولان باید در مورد این شعار و اقداماتی كه در این زمینه در دستگاه مطبوعه خود انجام داده اند پاسخگو باشند.
نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم آگاهی بخشی و اعتمادسازی در سطح جامعه و حضور مسئولان در میان مردم، یادآورشد: هرچه مسئولان با مردم ارتباط بیشتری داشته باشند از مشكلات و مسائل آنها بیشتر آگاه بوده و در جهت حل ان اقدام می كنند.


1396/12/26
15:15:24
5.0 / 5
4652
تگهای خبر: زمین , گردشگری
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا