رئیس اداره جهاد كشاورزی فومن :

خزانه گیری ۵ درصدی كشاورزان فومن، ۳۵ تن بذر توزیع شد

خزانه گیری ۵ درصدی كشاورزان فومن، ۳۵ تن بذر توزیع شد

بیا شمال: فومن- رئیس جهاد كشاورزی فومن با اشاره به آغاز خزانه گیری برنج در این شهرستان از اجرای پنج درصدی آن خبرداد و اظهار داشت: طی این مدت ۳۵ تُن بذر اصلاح شده برنج در بین كشاورزان هم توزیع شده است.محمدرضا ابراهیم زاده در گفتگو با مهر با اشاره به نزدیك شدن به سال تقویم زراعی، اظهار نمود: كشاورزان فومنی با استفاده از نزولات آسمانی طی سال قبل ۸۵ درصد اراضی شالیزاری خویش را شخم اول زدند.
وی با اشاره به اینكه انتظار می رود در ایام باقیمانده تا آغاز فصل زراعی باقی زمین ها هم شخم زده شوند، اضافه كرد: هم اكنون بعضی از كشاورزان اقدام به خزانه گیری برای شالیزار های خود كرده اند.
رئیس جهاد كشاورزی فومن با اشاره به خزانه گیری حدود پنج درصدی توسط كشاورزان این شهرستان، اظهار داشت: برپایه تقویم زراعی بهترین زمان برای خزانه گیری از ۱۵ فروردین به بعد است.
وی همینطور در ادامه به توزیع بذرهای اصلاح شده در شهرستان فومن هم اشاره و خاطرنشان كرد: از سهمیه ۵۰ تُنی بذر شهرستان تابحال ۳۵ تُن بین كشاورزان معادل ۷۰ درصد توزیع شده است.
ابراهیم زاده با اشاره به اینكه بذرها از نوع هاشمی و خزر است، ادامه داد: بیشترین بذر توزیع شده در این شهرستان از نوع هاشمی است.
به گفته این مسئول تابحال بیش از هزار تُن انواع كودشیمیایی در میان كشاورزان شهرستان فومن با استفاده از تعاونی ها توزیع شده است.
وی با اشاره به اینكه شهرستان فومن دارای ۱۳ هزار و ۸۷۰ هكتار اراضی شالیزاری است، اظهار داشت: سالانه از زمین های شالیزاری شهرستان فومن ۷۰ هزار تُن شلتوك برداشته شده كه از این میزان ۴۷ هزار تُن برنج سفید استحصال می گردد.

1397/01/15
16:16:09
5.0 / 5
5073
تگهای خبر: اراضی , زمین , شالیزار
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا