با حضور مسئولان؛

اولین نشاء مكانیزه در۳۴ هكتار از اراضی شالیزاری صومعه سرا آغازشد

اولین نشاء مكانیزه در۳۴ هكتار از اراضی شالیزاری صومعه سرا آغازشد

بیا شمال: صومعه سرا- اولین نشاء مكانیزه در ۳۴ هكتار از اراضی شالیزاری شهرستان صومعه سرا با حضور مسئولان این شهرستان شروع شد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، امروز اولین نشاء مكانیزه در ۳۴ هكتار از اراضی شالیزاری شهرستان صومعه سرا با حضور مسئولان این شهرستان شروع شد.
علی فتح اللهی فرماندار صومعه سرا به همراه سرهنگ كیا عاشوری فرمانده سپاه ناحیه، احمد پادیاب رئیس جهاد كشاورزی و جمعی دیگر از مسئولان با حضور در روستاهای هنده خاله و صیقلوندان بخش تولمات، از اولین نشاء مكانیزه برنج توسط كشاورزان این بخش در فصل زراعی جاری بازدید نمودند.
احمد پادیاب در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه امروز اولین نشاء مكانیزه در بخش تولمات شهرستان صومعه سرا انجام شد، اظهار نمود: این نشاء در ۳۴ هكتار از اراضی شالیزاری این بخش شروع شده است.
رئیس جهاد كشاورزی صومعه سرا اضافه كرد: دو تن از كشاورزان ۳۰ و چهار هكتار از اراضی شالیزاری خویش را به صورت مكانیزه نشاء كردند.
وی با اشاره به اینكه نشاء انجام شده از نوع رقم هاشمی است، اظهار داشت: پیش بینی می گردد امسال بیش از ۵۰ درصد فرایند شالیكاری در این شهرستان بصورت مكانیزه صورت گیرد.
پادیاب با اشاره به وجود ۲۸ هزار هكتار اراضی شالیزاری در صومعه سرا، تصریح كرد: سالانه از این اراضی ۱۳۵هزار تُن شلتوك برداشت شده كه ۷۵ هزار تُن برنج سفید از آن استحصال می گردد.

1397/01/22
14:42:34
5.0 / 5
4977
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا