مدیر عامل آب و فاضلاب شهری گیلان مطرح كرد:

تكمیل طرح آبرسانی و فاضلاب آستارا نیازمند اعتبار ۳ هزار میلیاردی

تكمیل طرح آبرسانی و فاضلاب آستارا نیازمند اعتبار ۳ هزار میلیاردی

بیا شمال: آستارا- مدیر عامل آب و فاضلاب شهری گیلان اظهار داشت: برای تكمیل طرح آبرسانی به شهر آستارا هزار و ۵۵۶ میلیارد ریال و برای تكمیل طرح جمع آوری فاضلاب هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، سید محسن حسینی ظهر پنجشنبه در مراسم كلنگ زنی دو پروژه آب و فاضلاب شهری در شهرستان مرزی بندر آستارا با اشاره به اینكه منابع آبی استان گیلان در حوزه آب شرب و بهداشتی محدود است، اظهار نمود: مدیریت مصرف و تقاضا در حوزه آب بسیار مهم است و باید جلوی آلودگی منابع آبی در استان گرفته شود.
وی با اشاره به اینكه با گذشت زمان منابع آب محدوتر می شود، اضافه كرد: تامین آب شرب بهداشتی به یكی از چالش های اساسی و مهم مسئولان در زمان حاضر و در آینده خواهد بود.
حسینی سازگاری با كم آبی را شعار وزارت نیرو عنوان و خاطرنشان كرد: میزان مصرف آب در كشور زیاد است و مردم باید در این زمینه صرفه جویی و مدیریت مصرف كنند.
مدیر عامل آب و فاضلاب شهری گیلان با اشاره به اینكه همواره به علت كمبود آب در استان تلاش شده كه آب مورد نیاز استان را از كیلومترها دورتر تأمین و به شهرستان هایی كه با كمبود آب مواجهند انتقال دهیم، اظهار داشت: هشت طرح آبرسانی و ۱۱طرح جمع آوری فاضلاب در استان تعریف شده كه كارفرمای پنج طرح آبرسانی استان گیلان آبفای شهری و كارفرمای سه طرح هم آب منطقه ای است.
وی با تاكید براینكه در شهرستان آستارا هم طرح آبرسانی و هم طرح جمع آوری فاضلاب توسط آبفای استان گیلان در دست اجرا است، اظهار نمود: برای تكمیل طرح آبرسانی به شهر آستارا هزار و ۵۵۶ میلیارد ریال و برای تكمیل طرح جمع آوری فاضلاب هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گیلان اعتبار مورد نیاز جهت اجرای قسمتی از شبكه ثقلی جمع آوری فاضلاب محله عباس آباد شهر آستارا را ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و طول عملیات لوله گذاری را دو هزار و ۷۰۰ متر عنوان نمود و اضافه كرد: با اجرای این پروژه می توان فاضلاب قسمتی از عباس آباد را به وسعت ۳۲ هكتار جمع آوری كرد.
حسینی همینطور با اشاره به اینكه اعتبار مورد نیاز جهت انجام پروژه بخشی از رینگ آب رسانی به شهر آستارا را ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و طول كل عملیات لوله گذاری را هفت هزار و ۱۶۰ متر اعلام نمود و اظهار داشت: بهسازی، فیلتراسیون، كابیون بندی، احداث حوضچه و احداث تأسیسات پست برق تصفیه خانه بهارستان همچون اقدامات در دست انجام است.
وی با اشاره به اینكه مردم جنوب شهر آستارا با كمبود و فشار آب مواجهند، اظهار نمود: با افتتاح پروژه ای كه امروز كلنگ زنی شد مشكل فشار آب در این منطقه تا آخر سال جاری رفع می گردد.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گیلان ادامه داد: شهرستان مرزی بندر آستارا تنها شهرستان استان گیلان در ردیف شهرهای پرتنش فاضلابی كشور است و با طرح تكمیلی جمع آوری فاضلاب در دو فاز ۸۰ و ۲۴۰ هكتاری دراز مدت و كوتاه مدت شاهد اجرای طرح و رفع مشكلات موجود خواهیم بود.

1397/03/05
14:16:16
5.0 / 5
4616
تگهای خبر: آب , احداث , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا