طی سه ماهه نخست سال جاری؛

۱۹۵ هزار درخواست دریافت كارت ملی هوشمند در گیلان به ثبت رسید

۱۹۵ هزار درخواست دریافت كارت ملی هوشمند در گیلان به ثبت رسید

بیا شمال: رشت- مدیركل ثبت احوال گیلان از ثبت ۱۹۵ هزار و ۴۱ مورد درخواست دریافت كارت ملی هوشمند طی سه ماه نخست سال جاری در این استان خبرداد.قاسم روحانی فر در گفتگو با خبرنگار مهر صدور كارت ملی هوشمند برای شهروندان را یكی از مهم ترین وظایف و اولویت های ثبت احوال دانست و اظهار نمود: خوشبختانه ثبت احوال گیلان در این زمینه جزء استان های برتر كشور است.
وی با اشاره به ثبت ۱۹۵ هزار و ۴۱ مورد درخواست دریافت كارت ملی هوشمند طی سه ماهه نخست سال جاری، اضافه كرد: از ابتدای اجرای این طرح یك میلیون و ۶۸۰ هزار و ۱۸۱ مورد درخواست دریافت كارت ملی در استان گیلان ثیت شده است.
مدیركل ثبت احوال گیلان با اشاره به اینكه از جمعیت دو میلیون و ۵۳۰ هزار نفر گیلانی دو میلیون و ۸۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت كارت ملی هوشمند هستند، اظهار داشت: ۹۲ دفتر در قالب ۳۸۳ ایستگاه برای صدور كارت ملی هوشمند در استان گیلان فعال می باشند.
وی در ادامه با اشاره به ثبت واقع حیاتی در سه ماهه نخست سال جاری در استان گیلان، تصریح كرد: در این مدت ۶ هزار و ۲۰ مورد ولادت ثبت شده كه درصد ثبت این واقعه در مهلت قانونی ۹۹.۷۲ درصد است.
روحانی فر همینطور به بیشترین اسامی انتخاب شده برای دختران و پسران اشاره و خاطرنشان كرد: فاطمه، آوا و نازنین زهرا برای دختران و امیرعلی و ابوالفضل و مهرسام برای پسران بیشترین اسامی انتخابی در گیلان است.
وی همینطور به تعداد شناسنامه های صادر شده در استان هم در این مدت اشاره نمود و اضافه كرد: در سه ماهه نخست سال جاری ۳۳ هزار و ۳۲۸ فقره شناسنامه جدید برای شهروندان گیلانی صادر گردیده است.
مدیركل ثبت احوال گیلان با اشاره به اینكه بیش از ۵ هزار مورد ازدواج در استان گیلان طی سه ماهه نخست سال جاری ثبت شده است، اظهار داشت: در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل شاهد افزایش بیش از هشت درصدی در واقعه ازدواج هستیم.

1397/04/09
20:33:18
5.0 / 5
4244
تگهای خبر: دریا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا