استاندار گیلان:

۳۰ هزار تن كالا با استفاده از خط ریلی به آذربایجان صادر گردیده است

۳۰ هزار تن كالا با استفاده از خط ریلی به آذربایجان صادر گردیده است

بیا شمال: رشت- استاندار گیلان اظهار داشت: در طول دو ماهه پس از افتتاح خط ریلی آستارا-آستارا بیش از ۳۰ هزار تن كالا با استفاده از ۴۸۹ واگن به آذربایجان صادر گردیده است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، مصطفی سالاری در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به اینكه گیلان از سه طریق ریلی، دریایی و زمینی با كشور آذربایجان در ارتباط می باشد، اضافه كرد: با استفاده از خط ریلی آستارا-آستارا توسط ۱۸ واگن بیش از هزار تن كالا به كشورهای مختلف ترانزیت و میزان ۴۳ هزار تن با استفاده از ۷۰۹ واگن واردات داشتیم.
وی رونق تولیدات استان گیلان و پیوند بخش بازرگانی با جمهوری آذربایجان را یكی از وظایف مدیران استانی عنوان و تصریح كرد: گیلان ایستگاه و پل ارتباطی با جمهوری آذربایجان است و از بعد ملی وظایفی برعهده دارد.
استاندار گیلان خاطرنشان كرد: با توسعه سایت بارانداز ریلی موجود در آستارا و الحاق این محدوده به منطقه ویژه اقتصادی كه پیشنهاد آن به دولت عرضه شده، تجار ۲ كشور ایران و آذربایجان از تسهیلات مدیریتی و معافیت های مالیاتی برخوردار می شوند.
وی اظهار داشت: توسعه محدوده بارانداز و گسترش صنایع پردازشی و انبارداری در این منطقه می تواند علاوه بر افزایش میزان درآمد استان گیلان، اشتغالزایی و رونق اقتصادی را به دنبال داشته باشد.
سالاری به وجود ظرفیت های مختلف برای توسعه روابط تجاری بین ایران و آذربایجان اشاره و خاطرنشان كرد: از این ظرفیت ها می توان برای كاركردهای ملی و استانی نقش آفرینی كرد.
استاندار گیلان استفاده از فرصت موجود در خط ریلی آستارا-آستارا را گام نخست برای اتصال راه آهن رشت به آستارا و تكمیل كریدور شمال-جنوب ارزیابی كرد و اضافه كرد: در سال های آینده شاهد رونق بخش ترانزیت و درآمدهای ملی با استفاده از این خط ریلی خواهیم بود.
وی بر ضرورت فعال كردن تجارت بین دو كشور با استفاده از بازارچه مرزی تاكید و خاطرنشان كرد: پایانه مرزی موجود در آستارا با عنایت به قدیمی بودن به بازسازی نیاز دارد كه تصمیم های ملی در این خصوص هم گرفته شده است.
سالاری تصریح كرد: مردم هر زمان كه در كنار اجرای پروژه های بزرگ شاهد افزایش میزان اشتغالزایی و درآمد باشند به توسعه امیدوار می شوند.
وی با قدردانی از پیگیری های جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در كشور آذربایجان در راه توسعه روابط تجاری و اقتصادی و حجم مبادلات بین دو كشور، اظهار داشت: باتوجه به پیشینه اتاق بارزگانی گیلان، تجار این استان نقش بسزایی در توسعه مبادلات دارند.
استاندار گیلان افزود: امیدواریم با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها شاهد رونق صادرات از ایران به كشورهای دیگر باشیم.

1397/04/25
13:20:57
5.0 / 5
4401
تگهای خبر: افتتاح , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا