رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

سالانه ۹۰۰ میلیارد تومان طرح صنعتی در مازندران بهره برداری می گردد

سالانه ۹۰۰ میلیارد تومان طرح صنعتی در مازندران بهره برداری می گردد

بیا شمال: ساری - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اظهار داشت: سالانه ۹۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه صنعتی در استان بهره برداری می گردد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمد محمدپور عصر شنبه در جمع فعالان اقتصادی استان با اشاره به اینكه در ابتدای دولت تدبیر و امید سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان طرح صنعتی در استان بهره برداری می شد اظهار داشت: اكنون این میزان به ۹۰۰ میلیارد تومان طرح در سال افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینكه شرایط جدید نیازمند عزم ملی و تغییر رفتار و سرعت، تحرك و كار شبانه روزی برای مقابله با كار دشمن بدخواه هستیم اظهار داشت: فشار دشمن در بخش های اقتصادی و بخصوص صنعت است.
محمدپور با اشاره به اینكه كشاورزی خودكفا است و كشت و صنعت بومی شده است اظهار داشت: در بخش گردشگری هم وابسته به گردشگران دیگر كشورهای نبوده ایم و تیغ تیز گروه بدخواه دشمنان، روی صنعت متمركز شده است.
محمدپور بیش از ۷۰ پروژه اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت مشخص شده است اظهار داشت: هر هفته این پروژه ها در حال رصد و بررسی است.
وی از ترسیم ۱۲ محور برای توسعه استان مازندران اطلاع داد و اظهار داشت: با برنامه سه میلیارد دلاری صادرات در برنامه ششم توسعه، در سه ماهه اول امسال ۱۴ درصد میزان صادرات افزایش یافته است.
محمدپور خاطرنشان كرد: نرخ بیكاری استان در سال ۹۶ برای نخستین بار ۱۰ درصد اعلام شده است و در سال قبل ۸۸۰ میلیارد تومان طرح صنعتی و اقتصادی در استان بهره برداری شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با تاكید براینكه نباید برای واحدهایی كه در آن به اشباع رسیده ایم، مجوز صادر شود تصریح كرد: برای نخستین بار، در سه ماه اول امسال ۳۰ درصد صدور جواز صنعتی در استان كاهش پیدا كرد اما ۳۰ درصد در سرمایه گذاری ها رشد داشته ایم و پای واحدهای مهم و توانمند به استان باز شد است.
وی از صدور ۱۵۲ مصوبه در ۵۲ كارگروه ستاد تسهیل در استان اطلاع داد و اضافه كرد: هفته ای یكبار مسائل و مشكلات واحدهای تولیدی استان در شهركها و نواحی استان بررسی می گردد. محمدپور با اشاره به احیای ظرفیت های شورای گفتگو در استان خاطرنشان كرد: مصوبات این شورا اثربخش و راهگشا است.

1397/04/31
13:04:19
5.0 / 5
4803
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا