در مراسم تجلیل شهرداری رشت از خبرنگاران مطرح شد؛

ضرورت تهیه برنامه مدون در حوزه رسانه، طرح حمایتی به شورا عرضه شد

ضرورت تهیه برنامه مدون در حوزه رسانه، طرح حمایتی به شورا عرضه شد

بیا شمال: رشت- اعضای شورای شهر رشت در مراسم تجلیل از خبرنگاران با تاكید بر ضرورت تهیه یك برنامه مدون برای حوزه رسانه استان گیلان از عرضه طرح حمایتی برای اصحاب رسانه به شورای شهر رشت خبر دادند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، بعدازظهر پنج شنبه شورای اسلامی شهر و شهرداری رشت طی مراسمی از خبرنگاران رسانه های مكتوب و مجازی استان گیلان تجلیل كردند.
موثر بودن حضور رسانه ها در كنار مدیریت شهری
سرپرست شهرداری رشت در این مراسم با اشاره به سختی ها، مشكلات و نابسامانی حوزه رسانه، اظهار نمود: متاسفانه تابحال برنامه مدونی برای حوزه رسانه نوشته نشده است.
علی بهارمست با اشاره به اینكه اگر به تأثیرگذاری این حوزه در توسعه شهری اعتقاد داریم باید برای این حوزه برنامه مدون تهیه شود، اضافه كرد: استان گیلان دارای ظرفیت و پتانسیل های بسیاری در حوزه رسانه بوده بهره برداری از این ظرفیت های لازم و ضروری می باشد.
وی به حضور جوانان تحصیل كرده در عرصه خبر و رسانه استان گیلان هم اشاره نمود و یادآورشد: حضور رسانه در كنار مدیریت شهری زمینه ساز توسعه و پیشرفت شهر است. بهارمست خاطرنشان كرد: رسانه در جلب مشاركت های مردمی، فرهنگ سازی و تعلقات اجتماعی بسیار تأثیرگذار است.
وی همینطور با تاكید برضرورت انتقادپذیر بودن مسئولان مدیریت شهری، تصریح كرد: انتقادات رسانه از دردهای جامعه و مردم بوده و نباید انتقادات بعنوان یك سرعت گیر تلقی شود.
انتخاب مدیری شایسته برای شهرداری رشت
در ادامه رئیس كمیسیون اجتماعی شورای شهر رشت هم با اشاره به اینكه هم اكنون شورای شهر رشت در مقطع حساسی از مدیریت شهری قرار دارد، اظهاركرد: با استعفای شهردار رشت امروز امورات این سازمان با حضور سرپرست انجام می گردد.
محمدحسن عاقل منش با اشاره به اینكه در چنین شرایطی اعضا با بررسی سوابق نفرات مدنظر برای تصدی سمت شهرداری به دنبال انتخاب یك فرد و مدیر شایسته هستند، اضافه كرد: امیدواریم بتوانیم با انتخاب بهترین گزینه به اهداف عالیه شهری و خدماتی برسیم.
ضرورت تولید یك فضای دوستانه در حوزه رسانه
رئیس بسیج رسانه گیلان هم در این مراسم اظهار نمود: به دنبال تولید یك فضای دوستانه فارغ از هرگونه جناح بندی و سیاسی كاری در حوزه رسانه استان گیلان هستیم.
محسن جعفری با اشاره به اینكه تولید این فضا سبب می گردد كه اصحاب رسانه بتواند به رسالت كاری خود عمل كند، افزود: بسیج رسانه گیلان طی سال های اخیر همگام با اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برنامه های آموزشی در دو رده مبتدی و حرفه ای و همینطور اردوهای اقتصاد مقاومتی برگزار كرده و می كند.
وی همینطور تصریح كرد: كانون بسیج رسانه در شهرستان های استان گیلان هم راه اندازی شده كه امتیازاتی برای خبرنگاران عضو این كانون در نظر گرفته شده است.
خبرنگاران به دنبال توسعه و پیشرفت شهر رشت
فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت هم در این مراسم ضمن تشكر و قدردانی از زحمات یكساله اصحاب رسانه استان بخصوص در حوزه مدیریت شهری، اظهاركرد: قلم های كه خبرنگاران در حوزه كاری مسئولان می زنند تنها برای توسعه و پیشرفت شهر است.
تدوین ۵۰ برنامه خدماتی در شورای شهر رشت
در ادامه این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر رشت برگزاری بزرگداشت برای یك فرد یا قشر خاص را یكی از مواردی برشمرد كه در حوزه فرهنگی، تفكرات ملی و مذهبی به آن تاكید شده است، اظهاركرد: امروز مدیریت شهری رشت با شرایط سخت رو به رو است.
امیرحسین علوی با اشاره به تدوین ۵۰ برنامه خدماتی در شورای اسلامی شهر رشت، اضافه كرد: یكی از بسته ها مربوط به پشتیبانی از حوزه خبری و خبرنگاران است.
وی هدف از این بسته حمایتی را تعامل و همكاری مجموع شهری با مجموعه فرهنگی استان گیلان عنوان نمود و اظهار داشت: باید فرهنگ نقدپذیری در سطح جامعه بخصوص در بین مسئولان را تقویت نماییم كه این مورد تنها با همكاری رسانه فراهم می گردد.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینكه مدیریت شهری رشت به دنبال پشتیبانی از این قشر و همكاری در اجرای برنامه های حوزه رسانه است، تصریح كرد: مشكلات و محدودیت های حوزه رسانه را می دانیم و به دنبال كم كردن این مشكلات هستیم.
وی با اشاره به مطرح شدن طرح حمایتی از اصحاب رسانه در شورا، خاطرنشان كرد: نباید با خبرنگاران و رسانه ها به صورت سلیقه ای برخورد شود.

1397/05/19
22:53:25
5.0 / 5
4231
تگهای خبر: تولید , خدمات , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا