در جلسه شورای اداری مطرح شد؛

خطر فاجعه زیست محیطی در كمین گیلان، مسئولان توجه ویژه كنند

خطر فاجعه زیست محیطی در كمین گیلان، مسئولان توجه ویژه كنند

بیا شمال: رشت- جلسه شورای اداری گیلان در حالی برگزار گردید كه نمایندگان این استان در مجلس با اخطار نسبت به خطر فاجعه زیست محیطی در گیلان خواهان برنامه مسئولان برای حل این معضل شدند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، بعدازظهر دوشنبه جلسه شورای اداری استان گیلان با حضور «رضا اردكانیان» وزیر نیرو در سالن غدیر استاندری این استان برگزار گردید.
نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به اینكه متاسفانه آب شیرین استان شور شده است، اظهار نمود: به خاطر این مشكل در بعضی از روستاها با تانكر آبرسانی می گردد.
اسدالله عباسی به وضعیت آب روستایی و شهری در استان گیلان هم اشاره نمود و اضافه كرد: در حوزه آب روستایی با فرسودگی شبكه و نبود آب آشامیدنی و در حوزه شهری هم در بعضی از شهرهای شرقی استان گیلان با مشكل آب شرب و كیفیت پایین آن مواجه هستیم.
وی همینطور با اشاره به احداث سد پلرود در شهرستان رودسر و مهار آب به واسطه احداث این سد، تصریح كرد: برای تملك زمین های اطراف سد و احداث جاده های جایگزین نیازمند حمایت وزارت نیرو هستیم.
نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در ادامه به راه اندازی تأسیسات فاضلاب شهری رودسر هم اشاره و اظهار نمود: متاسفانه این پروژه كه قرار بود با سرمایه گذاری بانك اسلامی اجرایی شود بنا به دلایلی متوقف شده است.
فرسودگی ۴۰ درصدی شبكه برق گیلان
نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه با اشاره به اینكه در آینده نزدیك معضل زباله شهری، استان گیلان را به مخروبه ای تبدیل خواهد كرد، اضافه كرد: در صورت عدم مدیریت سیستم فاضلاب شهری فاجعه زیست محیط در گیلان به وجود خواهد آمد.
محمد حسین قربانی با اشاره به ورود فاضلاب شهر آستانه اشرفیه به مزارع و رودخانه ها، اظهار داشت: باید برای این مشكل اقدام جدی صورت گیرد.
وی با تاكید بر لزوم احداث سد لاستیكی در پایین دست رودخانه سپیدرود، اظهار داشت: اجرای این طرح دو مزیت حفظ منابع آبی و همینطور رونق گردشگری در منطقه دارد.
نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مشكلات حوزه برق استان گیلان، تصریح كرد: ۴۰ درصد شبكه های برق استان گیلان فرسوده بوده و پاسخگوی مردم استان و مسافران نیست.
وی با تاكید برلزوم توجه ویژه به این حوزه از جانب وزارتخانه مربوطه، خاطرنشان كرد: بعضی از مردم استان برای دریافت یك تیر برق و كنتور دو سال است كه منتظر هستند.
لزوم وجود برنامه مدون برای بخش های آب و برق استان گیلان

نماینده ماسال، تالش و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه این جلسه با اشاره به اینكه گیلان استانی كشاورزی است و وزیر نیرو باید پیش از فصل كشاورزی به گیلان سفر می كرد، اضافه كرد: بخش اعظم مشكلات اشتغال استان گیلان مربوط به حوزه كشاورزی است.
محمود شكری از وزیر نیرو خواست تا برنامه ای مدون برای حوزه آب و برق استان گیلان عرضه كنند، اظهار داشت: در شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال سه رودخانه وجود دارد و مردم این شهرستان از آب سد هم بی بهره هستند كه باید توجه ویژه ای در این زمینه به آنها شود.
وی با اشاره به اینكه باید بر روی تأمین منابع آب كشاورزی سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد، افزود: در حوزه آب شرب و كیفیت آن خیلی از مردم استان گیلان با مشكل مواجهند.
مشكلات رودباره در زمینه تأمین آب و فاضلاب
نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه با اشاره به اینكه در آینده نزدیك استان گیلان یكی از مهاجرپذیرترین استان های كشور خواهد بود، اظهاركرد: متاسفانه اعتبارات موجود پاسخگوی خیلی از نیازها نیست.
منوچهر جمالی با اشاره به اینكه شهرستان رودبار در راه رودخانه سپیدرود و خطوط انتقال انرژی قرار گرفته است، اضافه كرد: با وجود همه این موارد این شهرستان از خیلی از امتیازات محروم است.
وی با اشاره به اینكه در زمینه آب كشاورزی سد سپیدرود تأمین كننده آب اراضی كشاورزی خیلی از شهرهای استان است، اظهار داشت: در این میان خود شهرستان رودبار در زمینه تأمین آب كشاورزی با مشكل مواجه می باشد.
نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی همینطور با اشاره به مشكلات حوزه فاضلاب در این شهرستان، تصریح كرد: متاسفانه تابحال هیچ اقدامی در این بخش در شهرستان رودبار صورت نگرفته است.

1397/06/06
13:43:27
5.0 / 5
4761
تگهای خبر: آب , احداث , روستا , زمین
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا