مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

سینما عنصر حیات و پویایی فرهنگی است

سینما عنصر حیات و پویایی فرهنگی است

بیا شمال: ساری - مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از سینما بعنوان اساسی ترین عنصر حیات و پویایی فرهنگی جوامع توسعه یافته یاد كرد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمود شالویی با گرامیداشت روز سینما تصریح كرد: امروز روز سینماست. روز نور، صدا و حركت. روز نگارش حقیقت از دید دریچه روشن دوربین ها و سینما یكی از اساسی ترین عناصر حیات وپویایی فرهنگی جوامع توسعه یافته به حساب می آید.
وی اضافه كرد: سینما هنری است موثر برای نشان دادن فرهنگ ها و اندیشه هایی كه شاید به سختی بتوان با زبان روزمره ان را روایت كرد و با عنایت به تأثیر گذاری و جریان سازی این هنر، فعالان این عرصه می توانند با تولیدات خود، روح امید، شوق پیشرفت، انگیزه كار و تلاش، اعتماد به نفس و اعتقاد به ارزش های اسلامی و ملی را در جامعه ترویج دهند و سهم بزرگ خور را در پیشرفت و تعالی كشور ایفا كنند.
به گفته شالویی، سینمای ایران از آغاز تابحال خالق آثاری برجسته، فاخر، جاودانه و ماندگار بوده است و آثار هنرمندان صاحب نام مازندران در عرصه هنر هفتم همواره پیشرو و درخشان بوده است و سینماگران این استان با تلاش و عرضه هنر خود، موفق به كسب بهترین و باافتخارترین عناوین فرهنگی شده اند.
در سال ۱۳۷۹ در چهارمین جشن بزرگ سینمای ایران و همزمان با صد سالگی ورود سینما به ایران ۲۱شهریور ماه بعنوان روز ملی سینما نامگذاری شده است.

1397/06/21
13:17:30
5.0 / 5
4639
تگهای خبر: تولید , ساری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا