عضو هیئت مدیره انجمن نابینایان رشت تأكیدكرد:

ضرورت توجه مسئولان به تأمین كتاب و فایل صوتی برای نابینایان

ضرورت توجه مسئولان به تأمین كتاب و فایل صوتی برای نابینایان

بیا شمال: رشت- عضو هیأت مدیره انجمن نابینایان رشت برلزوم توجه مسئولان به تأمین كتاب و فایل صوتی برای افراد نابینا و كم بینا تاكید كرد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمدحسن عاقل منش بامداد یكشنبه در نشست بررسی مسائل و مشكلات افراد كم بینا و نابینا در دفتر انجمن هیأت نابینایان رشت برگزار شد، اظهاركرد: به رغم اقدامات مناسبی كه در گذشته برای نابینایان و كم بینایان در شهر رشت انجام شده ولی هنوز تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله داریم.
عاقل منش اضافه كرد: متاسفانه بیشتر عابربانك های، اداره ها و ارگان های شهر رشت مسیر مناسبی و همینطور تابلوی راهنمایی و رانندگی ویژه تردد افراد كم توان و نابینا ندارد كه نبود این مسیر مشكلات فراوانی برای این افراد بوجود آورده است.
عضو هیئت مدیره انجمن نابینایان رشت نامناسب بودن معابر شهری برای تردد را از مهم ترین مشكلات این قشر دانست و اظهار داشت: اصلاح فرهنگ شهروندی لازم و ضروری می باشد. در ساخت و سازها باید در حقوق شهروندی افراد معلول و نابینایان رعایت شود.
وی با اشاره به وجود كتابخانه های خوب در شهر رشت مطرح كرد: در این فضای فرهنگی باید به نیازهای افراد كم بینا و نابینا هم توجه گردد.
عاقل منش افزود: هیئت نابینایان شهر رشت كوشیده تا نیازهای افراد كم بینا و نابینا در زمینه كتاب را تأمین كرده و كتاب های مورد نیاز آنها را به فایل صوتی تبدیل كند.
وی در ادامه به آمادگی این هیئت برای تبدیل كتاب های مورد نیاز نابینایان و كم بینایان به فایل صوتی و CD اشاره و اظهار نمود: بسترهای لازم برای رشد نابینایان در همه ابعاد باید در استان فراهم گردد.
عاقل منش خواهان تولید گسترش نهضت كتابخوانی در میان قشر نابینایان شد و تصریح كرد: باید شرایط لازم برای دسترسی نابینایان و كم بینایان به خواندن كتاب و تبدیل آن به فایل صوتی را فراهم نماییم.

1397/07/22
19:31:13
5.0 / 5
4930
تگهای خبر: تردد , تولید , زمین , ساخت و ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا