رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گیلان:

پذیرش مسئولیت و هویت بخشی هدف اصلی تشكیل بسیج دانش آموزی است

پذیرش مسئولیت و هویت بخشی هدف اصلی تشكیل بسیج دانش آموزی است

بیا شمال: رشت- رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گیلان آماده سازی دانش آموزان برای پذیرش مسئولیت های اجتماعی و نقش داشتن در تصمیم گیری، تصمیم سازی و هویت بخشی رااز مهم ترین اهداف تشكیل این سازمان اعلام نمود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، سرهنگ علی رفاهتی شامگاه شنبه در نشست خبری به مناسب فرارسیدن هفته بسیج دانش آموزی، اظهاركرد: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از مكتب عاشورا است و بطور قطع برای حركت در راه توسعه نظام اسلامی و رسیدن به اهداف متعالی خود نیازمند نیروهای انقلابی و متخصص است.
سرهنگ رفاهتی با اشاره به اینكه تربیت نیروهای انقلابی و متخصص یكی از اهداف بسیج دانش آموزی است، اضافه كرد: گسترش فرهنگ بسیجی در بین نوجوانان و هدایت آنها در راه اهداف و آرمان های انقلاب همچون وظایف بسیج دانش آموزی است.
وی به خطر وجود صدمه های اجتماعی همانند اعتیاد و بروز نهله های تخریب كننده روح و روان نوجوانان و جوانان در سطح جامعه اشاره نمود و اظهار داشت: باید مبحث صدمه های اجتماعی جدی گرفته شود كه خوشبختانه با تعامل خوب بسیج دانش آموزی و آموزش و پرورش تفاهم نامه ای در جهت پیشگیری از صدمه های اجتماعی در زمینه های مختلف بخصوص تهاجم فرهنگی امضا شده است.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گیلان با اشاره به برگزاری كارگاه های شناخت صدمه های اجتماعی و فرصت های دوره نوجوانی در دو بخش دانش آموزان و خانواده، بیان كرد: آگاهی بخشی و شناخت صدمه های اجتماعی نیاز امروز جامعه است.
گسترش تحلیل محوری در بین دانش آموزان
وی یكی از اهداف تشكیل بسیج دانش آموزی را آماده سازی دانش آموزان برای قبول مسئولیت های اجتماعی و نقش داشتن در تصمیم گیری، تصمیم سازی و هویت بخشی دانست و خاطرنشان كرد: در همین راستا بحث های اخلاقی، بصیرتی مباحثه و مناظره شده و در اجلاسیه همفكری آینده سازان در قالب سازمانی برای دانش آموزان تعریف شده تا بتوانیم از ظرفیت دانش آموزان در این زمینه استفاده گردد.
رفاهتی در ادامه با اشاره به اینكه در این راستا شورای «علوی» برای پسران و شورای «فاطمی» برای دختران تشكیل و موضوعات مختلف در آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، اضافه كرد: در این شوراها تلاش می گردد تا تحلیل محوری در بین دانش آموزان گسترش یابد.
وی همینطور به تدریس درس آمادگی دفاعی در بین دانش آموزان اشاره نمود و اظهار داشت: هدف از تدریس این كتاب ضمن بیان صلح دوستی دین مبین اسلام، فراهم كردن زمینه هوشیاری و شناخت دانش آموزان درباره تهدیدات، افزایش روحیه غیرتمندی و وطن پرستی و اعتماد به نفس در برابر دشمنان است.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گیلان با اشاره به كمبود معلمان تخصصی برای تدریس درس آمادگی دفاعی در آموزش و پرورش، اظهاركرد: امسال در دانشگاه فرهنگیان معلمانی برای تدریس این درس تعلیم می بینند.
بهره گیری از شیوه های جدید برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان
وی با تاكید برلزوم انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل نوجوان جامعه، بیان كرد: یكی از برنامه های بسیج دانش آموزی انتقال این فرهنگ در قالب بهره گیری از شیوه های جدید است. اعزام كاروان های راهیان نور یكی از اقدامات برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است.
سرهنگ رفاهتی با اشاره به اینكه راهیان نور یك اقدام فرهنگی و تربیتی با تأثیرات فراوان و در كوتاه ترین زمان است، اضافه كرد: كتاب شناسی و كتابخوانی یكی دیگر از طریق های انتقال این فرهنگ است كه در هفته بسیج دانش آموزان این سازمان در نظر دارد تا كتاب های «سلام بر ابراهیم»، «من ۱۴ ساله نیستم»، «سرباز كوچك امام» و «ساقیان حرم» را در بین دانش آموزان توزیع كند.
وی اعزام دانش آموزان به اردوهای علمی یك روزه در با محوریت موضوعات كتاب های درسی، برگزاری اردوی رزمی، فرهنگی «پرنده آزادی الی بیت المقدس» برای دانش آموزان پایه هشتم را بخشی از برنامه های بسیج دانش آموزی در جهت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت اعلام نمود.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گیلان با اشاره به اینكه امروز عصر ارتباطات و پیشرفت تكنولوژی است، اظهار داشت: تكنولوژی دارای مزایا و معایبی است كه باید دانش آموزان برای بهره گیری از این فضا شناخت و آگاهی كافی را داشته باشند كه بسیج دانش آموزی كوشیده تا با برگزاری نشست سواد رسانه در این مسیر گام بردارد.

1397/08/06
14:16:53
5.0 / 5
4115
تگهای خبر: زمین , گیلان
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا