مدیر امور زراعت جهاد كشاورزی گیلان:

۲۳ هزار هكتار از اراضی شالیزاری گیلان نشاء شد

۲۳ هزار هكتار از اراضی شالیزاری گیلان نشاء شد

به گزارش بیا شمال مدیر امور زراعت جهاد كشاورزی گیلان با اشاره به نشاء ۲۳ هزار و ۸۰۰ هكتار از اراضی شالیزاری این استان، اظهار داشت: تابحال ۱۰ درصد اراضی شالیزاری گیلان نشاء شده است.ابراهیم اكبرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه استان گیلان دارای ۲۳۸ هزار هكتار اراضی شالیزاری است، اظهار داشت: تابحال ۲۳ هزار و ۸۰۰ هكتار از این اراضی نشاءكاری شده است.
وی با اشاره به اینكه این میزان ۱۰ درصد كل اراضی شالیزاری استان گیلان است، اضافه كرد: پیش بینی می شود امسال ۱۳۷ هزار هكتار معادل ۵۷ درصد اراضی شالیزاری به صورت مكانیزه نشاء شود.
مدیر امور زراعت جهاد كشاورزی گیلان در ادامه همینطور به خزانه گیری ۹۰ درصد از اراضی شالیزاری استان اشاره و اظهار نمود: كشاورزان گیلانی تا به امروز برای ۲۱۴ هزار هكتار از اراضی شالیزاری استان خزانه گیری كرده اند.
اكبرزاده افزود: با عنایت به مساعد بودن شرایط هوای استان و آماده بودن نشاء ها، كشت اراضی شالیزاری گیلان در ایام آینده سرعت بیشتری به خود بگیرد.
وی با اشاره به اینكه استان گیلان دارای ۳۰۰ هزار شالیكار است، بیان كرد: بیشترین سطح زیر كشت برنج در گیلان مربوط شهرستان های رشت و صومعه سرا است.
گفتنی است گیلان با تولید سالانه بیشتر از ۷۵۰ هزار تن برنج دومین تولید كننده این محصول در كشور است.

1398/02/14
15:45:07
5.0 / 5
4623
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا