در گزارش بیا شمال مطرح شد

معضل ورزش كشور و گیلان سیاسی شدن است

معضل ورزش كشور و گیلان سیاسی شدن است

بیا شمال: نماینده رشت در مجلس با اشاره به اینكه معضل ورزش كشور خصوصاً استان گیلان سیاسی شدن است، اظهار داشت: كار را باید به دست متخصصان فن سپرد.محمدصادق حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به استیضاح وزیر ورزش اظهار نمود: اعتراض شدید من نسبت به وزیر ورزش به سبب تقسیم ناعادلانه اعتبارات و بودجه دولتی بین تیم های پایتخت و شهرستانی است.
وی اشاره كرد: ۲۷ صدم درصد ارزش افزوده را در این وضعیت سخت اقتصادی و به سختی تهیه می نماییم و در اختیار وزیر ورزش قرار می دهیم ولی این پول به صورت عادلانه تقسیم نمی گردد.
عضو فراكسیون ورزش مجلس با اشاره به اینكه وظیفه دولت و وزارت ورزش پشتیبانی از تیم های ورزشی شهرستان است، اظهار داشت: برمبنای شنیده ها دریافتی یكی از بازیكنان تیم پرسپولیس برابر با دریافتی كل تیم داماش گیلان است، هر دو تیم فینالیست هستند ولی چرا پرسپولیس چنین امكاناتی دارد؟ آیا خون بازیكنان پرسپولیس رنگین تر است؟
وی با اشاره به بازی داماش و پرسپولیس در فینال جام حذفی كشور، اضافه كرد: تیم داماش موجب افتخار گیلان است و با كمترین اعتبار بعنوان یكی از فینالیست های جام حذفی بازی می كند.
تیم های شهرستانی به سبب ناعدالتی جایگاهی ندارند
حسنی با تاكید بر اینكه دیدار تیم های داماش و پرسپولیس بازی بزرگی است، اضافه كرد: ما بعنوان نمایندگان مردم وظیفه داریم مشكلات تیم های شهرستانی خودرا به وزیر ورزش انتقال دهیم. تیم های شهرستانی به سبب ناعدالتی جایگاهی ندارند.
نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی به وضعیت تیم سپیدرود رشت نیز اشاره نمود و اظهار داشت: سپیدرود تیم ریشه داری است و امروز در شرایط سختی قرار گرفته ولی علی رغم مشكلات فعلی نا امید نمی گردد و امیدواریم به جایگاه اصلی خود بازگردد.
وی با اشاره به اینكه هزینه تیم هایی كه در لیگ بازی می كنند خیلی بالا است، افزود: گیلان استان صنعتی نیست و من بعنوان نماینده مردم برای گرفتن امتیاز و اعتبارات برای سپیدرود و داماش با شركت ها، وزارت خانه، كانال های خاص رایزنی كرده ام ولی به سبب مساعد نبودن شرایط اقتصادی موفقی به دست نیامده است.
عضو فراكسیون ورزش مجلس با اشاره طرح سوال و استیضاح وزیر ورزش اشاره كرد: اینكه نتوانستیم تیم خودرا بخاطر مشكلات مالی نگه داریم قابل توجیه نیست و بوسیله وزارت ورزش برای جذب اعتبارات تلاش های زیادی كرده ام قول هایی داده شد اما عمل نكردند.
حسنی با اشاره به اینكه معضل ورزش كشور خصوصاً استان گیلان سیاسی شدن ورزش است، اشاره كرد: ورزش سیاسی شده است، كار را باید به دست كسانی سپرد كه اهل كار هستند نه نماینده و عضو شورای شهر.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان افزود: سیاسی شدن ورزش ضربه بزرگ و وحشتناكی به این حوزه زده است و تا زمانی كه این مشكل حل نشود تغییری در این وضعیت به وجود نخواهد آمد.
بهترین راه برای پیگیری مشكلات سپیدرود عمل كردن برمبنای قانون است
وی با تاكید بر اینكه كریمی در اداره تیم سپیدرود شفاف عمل كرد، اظهار داشت: برای كریمی احترام زیادی قائل هستم و اگر بجای كریمی بودم بوسیله قانونی ورود می كردم.
حسنی با اشاره به اینكه كریمی در اداره تیم سپیدرود به دنبال شهرت نبود، اظهار نمود: كریمی نیازی به ایجاد موج و موج سواری ندارد و بهترین راه برای پیگیری مشكلات سپیدرود عمل كردن برمبنای قانون است.


منبع:

1398/03/12
15:39:57
5.0 / 5
4708
تگهای خبر: دریا , گیلان , متخصص
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا