رئیس سازمان جهاد كشاورزی گیلان:

۱۷ هزار تن زیتون امسال از باغات رودبار برداشت می شود

۱۷ هزار تن زیتون امسال از باغات رودبار برداشت می شود

به گزارش بیا شمال رئیس سازمان جهاد كشاورزی گیلان با اشاره به آغاز برداشت زیتون از هشت هزار و ۳۳۳ هكتار از باغات رودبار، اظهار داشت: برپایه پیشبینی ها امسال ۱۷ هزار تن زیتون برداشت می شود.علی درجانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه فصل برداشت زیتون از باغات شهرستان رودبار شروع شده است، اضافه كرد: این شهرستان دارای بیشتر از هشت هزار و ۳۳۳ هكتار باغ زیتون است.
وی با اشاره به اینكه ۲۲ هزار باغدار رودباری برداشت انواع زیتون از باغات این شهرستان را شروع كرده اند، اظهار داشت: برپایه پیشبینی ها امسال شاهد برداشت ۱۷ هزار تن زیتون از باغات رودبار خواهیم بود.
رئیس سازمان جهاد كشاورزی رودبار با اشاره به انواع زیتون های موجود در شهرستان رودبار، اظهار داشت: گلوله، زرد، ماری، روغنی، فیشمی، شنگه، مانزالینا، كنسروالیا و آربیكن از انواع زیتون های تولیدی باغداران در شهرستان رودبار است.
وی با اشاره به اینكه برداشت انواع زیتون تا آخر آذر ماه ادامه دارد، خاطرنشان كرد: هم اكنون رقم ماری از باغات زیتون رودبار در حال برداشت است و از آخر شهریور ماه هم برداشت رقم كنسروی شروع می شود.
درجانی توجه به صنعت فرآوری و بسته بندی زیتون هم تاكید كرد و اضافه كرد: هم اكنون شهرستان رودبار دارای ۱۰ كارگاه روغن كشی است.
وی در ادامه با اشاره به اینكه شهرستان رودبار در تولید زیتون جز سه شهرستان نخست كشور است، اظهار داشت: البته در چند سال قبل شاهد شیوع نوعی آفات با عنوان مگس زیتون در باغات رودبار بوده ایم كه مبارزاتی برای كنترل جمعیت این آفات انجام شده است.
رئیس سازمان جهاد كشاورزی گیلان با اشاره به اینكه امسال هم مبارزه غیرشیمیایی با مگس زیتون در ۲ هزار و ۸۰۰ هكتار از باغات پائین دست رودبار انجام شده است، خاطرنشان كرد: این كار با مشاركت باغداران رودباری به مدت دو ماه انجام شد.
وی افزود: پاشیدن محلول پروتئین، تله گذاری و نصب كارت های زرد چسبنده از مراحل مبارزه غیرشیمیایی با مگس زیتون است.
گفتنی است ۲ هزار و ۸۰۰ هكتار از این باغات در پایین دست رودبار به دلیل سنتی بودن و قدمت بیشتر از ۲۰۰ ساله درگیر آفت مگس زیتون هستند.

1398/06/22
14:41:28
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: تولید , صنعت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا