گزارش بیا شمال؛

كرونا فقط برای همسایه نیست

كرونا فقط برای همسایه نیست

به گزارش بیا شمال مسدود شدن محورها، در خانه بمانیم و سفرنكنیم از مطالبه های ملی بوده كه همچنان عده ای نسبت به آن بی تفاوت هستند و تصور می كنند، این بیماری چموش دیگران را درگیر خواهد نمود.


خبرگزاری مهر - گروه استان ها: روند روبه رشد شمار مبتلایان به كرونا ویروس در مازندران از آن حكایت می كند كه همچنان عده ای قابل توجه به مطالبه ها و پویش های ملی برای سفرنكردن و در خانه ماندن بی تفاوت هستند. جاده های مازندران همچنان محل ویراژ مسافرانی است كه مسیر پایتخت را به عشق دیدن جاذبه های شمال طی می كنند تا نوروز را در سواحل خزر سپری كنند و این وضعیت درحالی است كه مسؤلان و مردم مازندران خواهان مسدود شدن این محور به روی مسافران و غیربومی هستند. طرح مسدود شدن مسیرهای منتهی به مازندران باآنكه یك روز اجرا شد اما سرانجام ستاد ملی مقابله با كرونا این مصوبه را رد و به محدودیت و كنترل خودرو ها و مسافران و اجرای طرح تب سنجی در مبادی ورودی استان بسنده كرد. راههای مازندران همچنان به روی كرونا باز است مسدود نشدن محورهای ارتباطی مازندران به روی مسافران به دنبال شروع كرونا درحالی است كه محور برخی استان های كشور همچون محور قدیم جم – ریز در استان بوشهر به علت جلوگیری از كرونا مسدود شده است وبسته شدن راههای مازندران همچنان در حد آرزو و مطالبه باقی مانده است. حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاكید براینكه دولت باید صدای نهادهای مدنی را بشنود، تصریح كرد: از دولت و رئیس جمهور درخواست داریم صدای دلسوزانه و مشفقانه نهادهای برخاسته از مردم را بشنود و از تجارب آنها برای مدیریت مبارزه با ویروس منحوس كرونا استفاده نماید.
نیازآذری با انتقاد از سیاست های دولت در عدم محدودیت سازی مناطق بویژه نوار شمالی كشوربرای انفصال زنجیره انتشار ویروس كرونا اظهار داشت: دولت همگرایی با جامعه مدنی را تقویت كند و انتظارات و دغدغه های فعالان اجتماعی را نادیده نگیرد چونكه دربحران كرونا بخش اعظمی از كمك ها توسط نهادهای مردمی و مدنی سازماندهی شده است. نماینده بابل از رئیس جمهور، اعضای ملی ستاد كرونا و استانداران و فرمانداران خواست در اسرع وقت با كنشگران مدنی و اجتماعی فعال نشست تعاملی برگزار كند. مسافرانی كه كرونا سوغات می دهند علاوه بر بی توجهی به خواست و مطالبه مردم مازندران برای بسته شدن محورهای ارتباطی، برخی مسافران هم با بی توجهی با عزیمت به سمت مازندران، كرونا را به سوغات می آورند. این وضعیت درحالی است كه تمامی زیرساخت های گردشگری و اقامتی مازندران در نوروز و تعطیلات، تعطیل می باشد و استاندار از مسافران و مردم خواسته است تا از سفر به استان و سفرهای درون استانی پرهیز كنند. احمد حسین زادگان استاندار مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه حال مقصد اول گردشگری استان مطلوب نمی باشد از مسافران خواست، مازندران گردی را به وقت دیگری غیراز نوروز موكول كنند. وی با اشاره به اینكه در ایام گذشته تاحدودی تعادل در مازندران بوجود آمده است، اضافه كرد: هم اكنون در بخشی از شهرهای مركزی استان با شیوع بیماری مواجه هستیم و از مردم تقاضا می شود با پیوستن به پویش در خانه می مانیم از حضور غیرضروری در بیرون اجتناب كنند. وی باعنوان اینكه هم میهنان باید از سفر به استان اجتناب كنند به طرح تب سنجی در محورهای ارتباطی استان اشاره نمود و اظهار داشت: درصورتی كه مسافری به بیماری كرونا مشكوك بود با هزینه خودش ۱۴ روز قرنطینه می شود و وسیله نقلیه اش هم توقیف می شود.
حسین زادگان در عین حال از مردم استان خواست از سفرها و تردد درون استانی هم اجتناب كنند چونكه سرعت شیوع این بیماری بسیار بالا است. دید و بازدیدهای عیدانه را تعطیل كنیم معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی مازندران هم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه باید از دید و بازدیدها و سفرها درتعطیلات پرهیز نماییم، به روند روبه رشد ابتلاء به كرونا ویروس در استان اشاره نمود و اظهار داشت: هزار و۹۳۶ نفر مشكوك به این بیماری در مراكز درمانی بستری هستند. وی با اشاره به اینكه ابتلای هزار و ۲۷۸ نفر در استان به كرونا ویروس مثبت گزارش شده است، خواهان پرهیز ازحضور در اجتماعات شد و اظهار داشت: برای كنترل آمار باید مراقبت های فردی و اجتماعی مورد توجه قرار گیرد. وی از مردم خواست تا از حضور در بازارها، تجمع در اجتماعات و خیابان ها پرهیز كنند و اضافه كرد: سرعت انتقال این ویروس بسیار بالا است و امكان دارد بسیاری از افراد از بیماری خود آگاه نباشند و با حضور در اجتماعات ناقل آن باشند. در ایام گذشته به رغم آنكه پویش هایی مانند درخانه بمانیم، بهارواره، جشنواره مجازی باهم در خانه و غیره تشكیل شده اما همچنان خیابان ها و بازارهای مازندران شلوغ است و خیل مسافرانی كه عزم سفر برای شمال بسته اند، به اعتقاد متولیان بهداشتی و پزشكی این عده هنوز كرونا را جدی نگرفته اند و احساس می كنند نسبت به این ویروس مصونیت دارند.

1398/12/26
14:33:33
5.0 / 5
3183
تگهای خبر: بابل , تردد , جاده , ساری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا