مدیركل بازرسی گیلان عنوان كرد:

بازرسی و نظارت بر عملكرد 40 دستگاه اجرایی و خدماتی در گیلان

بازرسی و نظارت بر عملكرد 40 دستگاه اجرایی و خدماتی در گیلان

به گزارش بیا شمال، مدیركل سازمان بازرسی گیلان اصلاح امور، اجرای درست و پیشگیری از سو اجرای قانون را مأموریت اصلی این سازمان دانست و اظهار داشت: بر عملكرد ۴۰ دستگاه اجرایی و خدماتی در گیلان نظارت و بازرسی می شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، سیف الله مسرور ظهر دوشنبه در نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تقدیر از تلاش کادر سلامت در مبارزه با ویروس کرونا، اظهار نمود: با وجود همه مشکلات و کاستی ها کادر درمان و پرستاران در این ایام فداکارانه کوشیده و در این راه به شهادت هم رسیدند.
وی با اشاره به اینکه با شیوع کرونا مشکلات و معضلات حوزه بهداشت و درمان گیلان هم نمایان شد، اضافه کرد: متأسفانه مشخص شد ساختار بهداشت و درمانی گیلان توانایی مقابله با بحران ها را نداشته و نیازمند توجه ویژه است.
مدیرکل سازمان بازرسی گیلان با تاکید با ضرورت بهره گیری از این فرصت برای جبران کمبودها بخصوص در زمینه نیروی انسانی، اظهار داشت: باید تلاش شود تا حق مردم گیلان در این حوزه پایمال نشود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از وظایف سازمان بازرسی، نظارت است، خاطرنشان کرد: این سازمان برای بهبود شرایط و حرکت در راه صحیح از باب نظارت تذکرات لازم را می دهد تا اوضاع ساماندهی گردد.
مسرور اصلاح امور، برقراری حسن جریان و پیشگیری از سو جریان قانون را مأموریت اصلی سازمان بازرسی عنوان و بیان نمود: وظیفه دستگاه بازرسی بگیر و ببند و برخورد با تخلف با خشونت نیست بلکه این دستگاه نظارتی رؤسای سازمان ها و دستگاه های اجرایی را محرم خود دانسته و احتمال وقوع تخلف را به جهت پیشگیری به آنها به صورت محرمانه اعلام و اخطار می دهد.
وی با اشاره به اینکه فعالیت نیروهای حراست و بازرسی در سازمان ها سبب کاهش فعالیت دستگاه های نظارتی برون سازمانی می شود، اضافه کرد: با عنایت به تنوع مأموریت ها و همینطور حضور تعداد زیادی نیروی می تواند زمینه بروز اشتباه در دانشگاه علوم پزشکی را فراهم آورد بنابراین حضور نیروهای بازرسی و حراست به سلامت فعالیتهای این نهاد کمک می نماید.
مدیر کل سازمان بازرسی گیلان با اشاره به اجرای فرایند نظارتی در ۴۰ دستگاه اجرایی و خدماتی استان از جانب این سازمان، اظهار نمود: نظارت و بازرسی از عملکرد سه ساله دانشگاه علوم پزشکی از جانب این سازمان انجام و در آن نقصها و مشکلات هم شناسایی خواهد شد.
وی افزود: کمبودها و کاستی هایی همانند کمبود قانون، تعارض های قانونی و کمبودهای فرا استانی در جریان بازرسی ها به سازمان بازرسی کل کشور و از آن طریق به وزارت بهداشت منعکس خواهد شد.

1399/02/23
13:55:00
5.0 / 5
2505
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , زمین , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا