استاندار مازندران:

منطقه آزاد پیشران اقتصاد مازندران است

منطقه آزاد پیشران اقتصاد مازندران است

به گزارش بیا شمال استاندار مازندران از تصویب منطقه آزاد بعنوان پیشران اقتصادی نام برد و اظهار داشت: این طرح ۱۳ سال به علت واگرایی بر زمین مانده بود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، احمد حسین زادگان عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اینکه برای شکوفایی مازندران به دنبال انسجام، تعامل حداکثری، فصل مشترک و وفاق همگانی هستیم، اضافه کرد: پاسخ به مطالبات مردم باید شعار محوری خدمتگزاری باشد و یک صدای واحد از استان برای توسعه به گوش برسد چونکه خواست مشترک و استفاده از همه ظرفیت ها بخصوص جایگاه و توان چانه زنی نمایندگان در سطوح ملی می تواند ما را در راه تحقق اولویت های مردم و رساندن اخبار خوش به جامعه یاری رساند.
مقام عالی دولت در استان با اشاره به اینکه در مقطع مدیریت خود بر مبنای برنامه در بخش های مختلف عمل کردیم و مبنای تصمیم گیری ها سلیقه ای نبوده است، تصریح کرد: در حوزه های اقتصادی چند هدف گذاری صورت گرفته است که در بعضی از آنها امروز نتایجی خوبی به دست آمده است.
وی با اشاره به اینکه دریا را محور توسعه اقتصادی در حوزه شیلات، آبزی پروری و گردشگری قرار دادیم، اضافه کرد: مشکلات این بخش را بررسی کردیم و در گام نخست با آزادسازی ۸۵ درصد از ساحل یکی از موضوعات دیرینه استان حل شده است و در ادامه راه نیازمند همراهی و کمک همه مسئولین و دستگاه های متولی هستیم.
صدور موافقت اصولی ۴۳ اسکله گردشگری
حسین زادگان به استفاده از ساحل بعنوان یک ظرفیت اقتصادی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: ۱۶۶ نقطه ساحلی برای راه اندازی اسکله های تفریحی گردشگری را شناسایی کردیم و موافقت اصولی ۴۳ اسکله از این تعداد صادر گردیده است. وی به تصویب منطقه آزاد مازندران در مجلس و مزایای آن بعنوان یک پیشران اقتصادی نام برد و اظهار داشت: یکی از اولویت های دیرینه مردم که ۱۳ سال بخاطر واگرایی بر زمین مانده بود نهایتاً در سایه هم گرایی و وحدت نظر به نتیجه رسید. توسعه بومگردی در ۱۶۰ روستا
استاندار با اشاره به اینکه در حوزه فرودگاهی در استان اتفاقات خوبی رقم خورده است، اظهار داشت: در بحث گردشگری، صنایع دستی و بوم گردی برنامه داریم و ۱۶۰ روستا را برای اصلاح بافت انتخاب و مجوزهایی را برای توسعه بوم گردی صادر کردیم.
رئیس شورای اداری استان، تقویت اشتغال را در گرو سرمایه گذاری، بازگشت واحدهای تولیدی و گردشگری و … دانست و اضافه کرد: در حوزه پسماند چهار منطقه در چارچوب کمپوست و سه منطقه در چارچوب نیروگاه زباله سوز (نوشهر، ساری و آمل)، طرح تفکیک از مبدا و برون سپاری مدیریت پسماند برنامه ریزی شد و از هزار میلیارد تومان بودجه پسماند کشور قول گرفتیم درصد بالایی به استان اختصاص پیدا کند.
حسین زادگان با اشاره به اینکه روند تملک واحدهای تولیدی را متوقف کردیم و با استفاده از ظرفیت های مختلف، واحدهای کم کار و غیرفعال را فعال کردیم، اظهار داشت: مشکل شهرک صنعتی هزار هکتاری شرق مازندران هم حل شده است و برای سر و پا ماندن چوب و کاغذ مازندران، حمایت های دولت را جلب کردیم.
پذیره نویسی هلدینگ ثروت آفرینی
استاندار با اشاره به اینکه مازندران نیازمند سرمایه گذاری در بخش های مختلف است، خاطرنشان کرد: هلدینگ ثروت آفرینی مازندران را بدین منظور شکل دادیم که در تلاشیم تا آنرا به بورس و فرابورس عرضه نماییم و با افزایش سرمایه زمینه پذیره نویسی را فراهم آوریم.
احمد حسین زادگان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: خطر ویروس کرونا در این استان به مرحله مهار نرسیده و همچنان این بیماری جدی است و مردم باید پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و مراقبت های فردی را جدی بگیرند.
وی تصریح کرد: آمار بیماران کرونایی بدحال در استان مازندران که احتیاج به مراقبت های ویژه دارند روند کاهشی به خود گرفته، ولی خطر همچنان وجود دارد، ولی این روند نمی تواند ما را از پرداختن به حوزه های اقتصادی و معیشتی باز دارد.
نماینده عالی دولت در مازندران با توجه به در پیش بودن تعطیلات و افزایش حضور مسافران در استان مازندران، اظهار داشت: همه ما به خصوص فرمانداران باید برنامه های خویش را برای اجرای رعایت فاصله گذاری و حفاظت فردی از جانب مردم به کار بگیریم.
وی اظهار داشت: به هر حال همچنان سلامت بعنوان برنامه اولویت دار ما به حساب می آید، ولی نسبت به روزهای اول شیوع ویروس کرونا، وضعیت استانی بهتری داریم و باید در کنار سلامت به معیشت مردم هم توجه گردد و برداشتن برخی محدودیت ها هم برای کمک به اقتصاد و معیشت است.
رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا در مازندران بار دیگر از مسافران و مردم استان خواست تا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهره گیری از برنامه های حفاظت فردی و عمومی بر تداوم روند کاهشی ابتلاء به ویروس کرونا تا مهار این بیماری کمک کنند.
مقام عالی دولت در مازندران در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه مسلمانان و عدالتخواهان جهان هیچگاه قدس را فراموش نمی کنند و دست از پشتیبانی از آن نمی کشند، اظهار داشت: سال جاری با عنایت به محدودیت برگزاری مراسم در فضای اجتماعی، از اداره کل ارشاد و نهادهای تبلیغی و فرهنگی خواستیم تا با استفاده از فضای مجازی، فریاد پشتیبانی از فلسطین را سر دهند و رویش های مجازی " من یک فلسطینی هستم " را فعال کنند.
وی اضافه کرد: تصاویر قدس عزیز هم در فضای عمومی، معابر و خودرو ها نصب خواهد شد.

1399/03/02
11:13:40
5.0 / 5
2312
تگهای خبر: آب , تولید , دریا , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا