استاندار گیلان:

تك رقمی شدن نرخ بیكاری در گیلان نیازمند بودجه ۱۵۰ میلیاردی است

تك رقمی شدن نرخ بیكاری در گیلان نیازمند بودجه ۱۵۰ میلیاردی است

به گزارش بیا شمال استاندار گیلان با اشاره به اینكه پارسال نرخ بیكاری در این استان ۱۰.۳ درصد بوده است، اظهار داشت: تك رقمی شدن نرخ بیكاری گیلان نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، ارسلان زارع قبل از ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان در سالن غدیر استانداری، اظهار نمود: گیلان جر اولین استان های درگیر با ویروس کرونا در کشور بود بگونه ای که در کمتر از دو هفته بیشتر از دو هزار بیمار با علایم مشکوک به کرونا در مراکز درمانی بستری شدند.
وی با اشاره به برخی ناهماهنگی ها در ایام اولین شیوع کرونا در استان گیلان، اضافه کرد: وجود این ناهماهنگی ها با عنایت به مشخص نبودن پروتکل های قطعی درمان و همینطور حجم بالای کمبودها در حوزه تجهیزات و زیرساخت ها طبیعی بوده است.
استاندار گیلان به همکاری و مشارکت خیلی خوب مردم این استان و تلاش فداکارانه کادر درمان و پرستاران اشاره و با اشاره به اینکه در سایه این همکاری ها در کمتر از ۱۵ روز به یک ثبات رسیدیم، اظهار داشت: از ۱۵ اسفند ماه سال قبل شاهد روند نزولی بستری بیماران کرونایی در مراکز درمانی بودیم.
تعریف ۱۲۸ پروژه در زمینه تحقق شعار «جهش تولید» در گیلان
وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جاری از جانب رهبری بعنوان سال «جهش تولید»، تاکید کرد: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در گیلان در جهت تحقق این شعار برگزار و از مدیران دستگاه های اجرایی خواسته شده تا برنامه های خود در همین راستا تهیه و تدوین کنند.
زارع با تاکید بر لزوم پروژه های باقیمانده در حوزه اقتصاد مقاومتی از سال گذشته، بیان نمود: با حمایت های دولت شاهد پیشرفت فیزیکی ۸۳.۵ درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی استان گیلان هستیم.
وی با اشاره به بهره برداری از هفت پروژه اقتصاد مقاومتی و با اشاره به اینکه چهار پروژه بالای ۷۰ درصد در این عرصه وجود دارد، افزود: باقی پروژه ها از و پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد ی برخوردار می باشد که حداکثر تا هفته دولت بهره برداری می شود.
استاندار گیلان در ادامه با اشاره به اینکه به رغم وجود مشکلات و دشواری ها به واسطه شیوع کرونا به دستگاه ها برای تعریف پروژه های دارای قابلیت اشتغال در استان تاکید شده است، اظهار نمود: برای سال جاری ۴۱ پروژه با اشتغال زایی برای سه هزار و ۳۱۱ نفر در حوزه اقتصاد مقاومتی در گیلان تعریف و تصویب شده است.
وی با اشاره به معرفی ۱۲۸ پروژه در حوزه جهش تولید در گیلان، اضافه کرد: از این تعداد ۹۵ پروژه با اشتغالزایی برای شش هزار و ۶۶۴ نفر قطعی است.
تصویب ایجاد بیشتر از ۱۸ هزار فرصت شغلی سال ۹۹ در گیلان
زارع با اشاره به اینکه با بهره برداری از این تعداد پروژه در حوزه اقتصاد مقاومتی و جهش تولید شاهد زمینه اشتغال بیشتر از ۱۰ هزار نفر در استان گیلان فراهم می شود، اظهار داشت: نرخ بیکاری گیلان در سال ۹۷ بر مبنای آمارهای اعلام شده از جانب دولت ۱۱.۴ درصد بوده که با تلاشهای صورت گرفته و فعالیت بخش خصوصی در انتهای سال گذشته به ۱۰.۳ درصد کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در استان گیلان ۴۳.۵ درصد است، افزود: برای سال جاری بر مبنای همین پروژه ها و تبصره های مختلف ایجاد ۱۸ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی تصویب شده که از این تعداد سه هزار و ۶۵۵ شغل با دریافت تسهیلات دولتی و مابقی بدون دریافت تسهیلات محقق می شود.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه برای تک رقمی شدن نرخ بیکاری در استان گیلان نیازمند اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی هستیم، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این نرخ هدف گذاری شده است.

1399/03/08
23:27:47
5.0 / 5
2506
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا