مدیركل كمیته امداد گیلان خبر داد:

رشد 50 درصدی تولید پیله تر ابریشم توسط مددجویان كمیته امداد گیلان

رشد 50 درصدی تولید پیله تر ابریشم توسط مددجویان كمیته امداد گیلان

به گزارش بیا شمال مدیركل كمیته امداد گیلان با اشاره به توزیع دو هزار و 700 جعبه تخم نوغان در بین مددجویان تحت پوشش، اظهار داشت: با افزایش 50 درصدی تولید، درآمد 6.6 میلیارد تومانی نصیب مددجویان می شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، عباس اهرابی بامداد سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به توزیع دو هزار و ۷۰۰ جعبه تخم نوغان در بین هزار و ۳۰۰ مددجوی کمیته امداد، اظهار نمود: برمبنای برآوردهای انجام شده در مقایسه با سال قبل شاهد رشد ۵۰ درصدی تولید پیله تر خواهیم بود.
وی با اعلان اینکه پیش بینی شده ۹۵ تن پیله تر توسط مددجویان کمیته امداد تولید شود، اضافه کرد: ایجاد فرصت های شغلی و توانمند سازی مددجویان یکی از اولویت ها کمیته امداد است که ترغیب آنها به فعالیت در صنعت نوغانداری می تواند قسمتی از این سیاست را محقق کند.
مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به امضای توافقنامه این نهاد با وزارت جهاد کشاورزی، اظهار داشت: فراهم کردن فرصت های شغلی می تواند از مهاجرت روستاییان به شهرها برای کسب شغل جلوگیری کند.
وی با اعلان اینکه استان گیلان ظرفیت های بسیاری در زمینه پرورش و درآمدزایی در نوغانداری دارد، اشاره کرد: توسعه و ترویج صنعت نوغانداری و پرورش کرم ابریشم در میان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد جز اولویت ها و برنامه های این نهاد در استان گیلان است.
اهرابی توزیع رایگان تخم نوغان را یکی از برنامه ها کمیته امداد عنوان نمود که با هدف پشتیبانی از گسترش این صنعت انجام می شود، اظهار داشت: برگزاری کلاس های مشاوره ای، دوره های آموزشی فنی و توسعه پرورش کرم ابریشم، توسعه باغات توت با واگذاری نهال از دیگر اقدامات صورت گرفته دراین زمینه بوده است.
وی همین طور با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای پرورش کرم ابریشم به مددجویان، اظهار داشت: این تسهیلات از محل اعتبارات بانکی، اشتغال روستایی و اعتبارات صندوق اشتغال نیازمندان حداکثر تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای مددجویان فعال در زمینه نوغانداری است.
مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با اشاره به خرید توافقی پیله تر ابریشم و پیش بینی تولید ۹۵ تن پیله توسط مددجویان، اضافه کرد: امسال شاهد کسب درآمد ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی از این طریق برای مددجویان خواهیم بود.


منبع:

1399/03/27
14:33:46
5.0 / 5
2431
تگهای خبر: آموزش , تسهیلات , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا