فرماندار فومن:

لزوم توجه به هشدارها درباره شیوع مجدد ویروس كرونا

لزوم توجه به هشدارها درباره شیوع مجدد ویروس كرونا

به گزارش بیا شمال فرماندار فومن با تاكید بر لزوم توجه به هشدارها درباره شیوع مجدد ویروس كرونا، اظهار داشت: نظارت ها باید تشدید شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمد رضا محسنی بامداد چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا فومن با اشاره به اینکه هم اکنون سومین موج کرونا را تجربه می نماییم، اظهار نمود: باید در امتداد توسعه و تعمیم دستورالعمل های بهداشتی و میزان مراقبت در شهرستان افزایش یابد.
وی اضافه کرد: بااینکه هنوز دستوری برای تعطیلی اصناف صادر نشده، اما رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر زدن ماسک و حفظ فاصله گذاری اجتماعی لزوم دارد.
فرماندار فومن با تاکید بر اینکه باید اطلاع رسانی و آگاهی دهی درباب ویروس کرونا در سطح شهرها و روستاها در دستور کار قرار گیرد، اظهار داشت: دادن هشدار به شهروندان در زمینه خطرات کرونا نباید تعطیل شود.
محسنی با بیان لزوم استمرار در ضدعفونی کردن و گندزدایی از معابر اصلی شامل پیاده روها، پارک ها و بوستان ها و اماکن تجمع و حضور گردشگران و مسافران، اشاره کرد: استفاده از ماسک برای کارکنان ادارات و مراجعان اماکن دولتی الزامی است.
وی با تاکید بر اینکه همه باید به پویش «همه ماسک می زنیم» به پیوندند، بیان کرد: تیم های بازرسی جهت اطمینان از رعایت نکات بهداشتی به ادارات و اصناف اعزام می شوند.
محسنی با اعلان اینکه اخبار وضعیت شهرستان فومن در زمینه کرونا بوسیله ستاد مقابله با این ویروس در شهرستان اعلام می شود، افزود: در زمینه توزیع ماسک و اقلام بهداشتی نیز اداره صمت فومن باید اقدامات لازم را انجام داده و از ظرفیت خیران نیز استفاده گردد.
وی با اشاره به اینکه باید ساعت فعالیت برخی اصناف همانند قلیانسراها محدود شود، اشاره کرد: هرگونه تغییر اساسی در فعالیت اصناف منوط به مصوبات و دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا خواهد بود.
محسنی با اعلان اینکه رعایت نکات بهداشتی در هتل ها، مسافر کاشانه و اماکن اقامتی باید از طرف اداره میراث فرهنگی با جدیت مورد نظارت قرار گیرد، اضافه کرد: در حوزه صنعت، از واحدهای تولیدی مایل به مشارکت در تولید ماسک، دعوت به همکاری می شود.
وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در آزمون بخشنامه رانندگی و کنکور سراسری، از آغاز تمهیدات اولیه تشکیل پرونده برای شهدای خدمت در شهرستان آگاهی داد و افزود: در صورت قرمز شدن وضعیت شهرستان، طی هماهنگی با مراجع و ستاندن مجوزهای قانونی، نسبت به برقراری مقررات خاص در شهرستان اقدام خواهد شد


منبع:

1399/04/18
14:01:42
5.0 / 5
2449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا