استاندار مازندران:

مراسم عزاداری ماه محرم با رعایت پروتكل های بهداشتی

مراسم عزاداری ماه محرم با رعایت پروتكل های بهداشتی

بیا شمال: استاندار مازندران، فرمایشات مقام معظم رهبری را درباب برگزاری عزاداری ماه محرم فصل الخطاب دانست و اظهار داشت: این مراسم باید با رعایت پروتكل های بهداشتی اجرا شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، احمد حسین زادگان عصر سه شنبه در جلسه برنامه ریزی عزاداری ایام محرم با قدردانی از حمایت های مشفقانه نماینده ولی فقیه در استان اشاره کرد: درباب عزاداری ماه محرم فرمایشات مقام معظم رهبری فصل الخطاب است و باید مراسم ایام ماه محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی رعایت شود.
وی اشاره کرد: بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تبعیت از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تکلیف همه را در اجرای مراسم ماه محرم مشخص کرده است، پس نباید به مدیرانی که در این راستا برمبنای دستورالعمل ها عمل می کنند، خرده گرفت.
نماینده عالی دولت در استان با عنوان اینکه تمامی تصمیمات در ستاد ملی مقابله با کرونا بر اساس صیانت از سلامت مردم اتخاذ می شود و پشتوانه کارشناسی در این راستا دارد، اظهار داشت: رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا می بایست اولویت همه در برگزاری مراسم ماه محرم باشد، پس با توجه به این که آئین ها و مراسم ماه محرم در شهرهای مختلف متفاوت می باشد می بایست در تصمیم گیری ها مدنظر قرار گیرد.
وی اظهار داشت: فرمانداران جزئیات کامل از شرایط عزاداری در شهرستان ها را به ما اعلام کنند تا تصمیمات و تدابیرکارشناسی اتخاذ گردد.
استاندار مازندران بیان داشت: اعمال محدودیت ها و ممنوعیت ها با استقبال مردم روبه رو شده است و حدود ۸۰ درصد مردم تابحال این دستورالعمل ها را رعایت کردند و مشکل جدی و حاد در مراسم و مناسبت ها در استان وجود نداشته است.
حسین زادگان با اشاره به اینکه سهل انگاری و عادی انگاری سبب شیوع پیک دوم کرونا شده است و کمک مراجع و مواضع نافذ روحانیون سبب اتفاقات خوب در پیش گیری از شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت ها می گردد، تصریح کرد: برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی باتوجه به تجمع جمعیت در این مراسم می تواند سبب خطرات فراوانی گردد، پس در این مورد می بایست در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم لازم اتخاذ گردد.
وی در آخر اضافه کرد: کمپین هر خانه یک حسینیه می بایست مورد توجه قرار گیرد بطوریکه صدا و سیما و فرهنگ و ارشاد جهت فراگیر این کمپین کمک کنند، پس می بایست سیما و چهره شهرها و روستاها حسینی و عاشورایی شود و به صورتی پیام های عاشورایی با پیوست سلامت مدنظر قرار گیرد و دهیاران و شوراهای محل و شهرداران نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری متفاوت مراسم ماه محرم همکاری کنند و همین طور کمپین هر خانه یک حسینیه را در میان اهالی روستا و شهر ترویج دهند.

1399/05/22
12:15:13
5.0 / 5
1700
تگهای خبر: تور , روستا , ساری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا