گزارش مهر؛

اما و اگرهای بازگشایی مدارس

اما و اگرهای بازگشایی مدارس

به گزارش بیا شمال سال تحصیلی جدید از امروز در سرتاسر كشور شروع شد اما آنچه كه این مورد را با اما و اگرهای فراوان همراه كرده نگرانی والدین از حضور دانش آموزان در مدارس با عنایت به شیوع كرونا است.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: شهریور سال ۹۹ هم به نیمه راه خود رسید اما آنچه که بیشتر از همه شهریور سال جاری را از سال های گذشته متفاوت تر کرده بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی است موضوعی که به واسطه شیوع کرونا و تعطیلی چند ماهه حضور دانش آموزان در سطح مدارس انجام شده است.
بازگشایی مدارس در حالی انجام شد که به قول سخنگوی وزارت بهداشت و درمان هیچ جای سبزی در کشور از نظر کرونا وجود نداشته و ۱۳ استان در وضعیت قرمز و ۱۶ استان هم در وضعیت اخطار قرار دارند و هر ۱۲ دقیقه یک ایرانی بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان خویش را از می دهد و طی شبانه روز گذشته هم ۱۱۸ نفر جان باخته اند. همه این موارد، امکانات و زیرساخت های محدود در سطح مدارس و جمعیت بالای دانش آموزی این نگرانی را در بین والدین، دانش آموزان و حتی معلمان بوجود آورده که در صورت ابتلای یک نفر به این ویروس خطرناک چه سرنوشتی در انتظار بقیه خواهد بود.
در این میان مسؤلان وزارت آموزش و پرورش بارهای در صحبت های خود اعلام نموده اند که برای هر بروز هر وضعیت احتمالی آماده بوده و برنامه ریزی های لازم را انجام داده اند. و به همه مدیران کل آموزش و پرورش در استان های هم ابلاغ گردیده که باید تمام نکات و موارد ذکر شده در دستور العمل های بازگشایی مدارس را رعایت کرده و زمینه را برای اطمینان خاطر والدین و دانش آموزان فراهم نمایند.

سلامت فرزندم مهم تر از تحصیل است
با وجود همه این صحبت ها والدین و دانش آموزان هنوز نگران حضور در مدارس با عنایت به شرایط اعلام شده استان های در زمینه کرونا دارند. علی منصوری والدین یکی از دانش آموزان رشتی در گفتگو با خبرنگار مهر با ابزار نگرانی از وضع موجود و با اشاره به اینکه حفظ دانش آموزان از خطر کرونا خیلی سخت است.
وی با اشاره به اینکه هنوز بزرگسالان هم به درجه ای نرسیده اند که بتوانند خویش را در مقابل خطرات کرونا حفظ کنند، اضافه کرد: با عنایت به این شرایط چگونه انتظار داریم که این کودکان که هنوز به آن درجه از فهم و درک نرسیده اند بتواند از خود در مقابل کرونا محافظت کنند.
منصوری در ادامه با ذکر این سوال که آیا مسؤلان مدارس این قابلیت، وقت و امکانات را دارند تا از تک تک دانش آموزان مراقبت کنند، اظهار داشت: پیش از انتشار کرونا هم خیلی از مدارس ما از نظر بهداشتی با مشکل مواجه بودند و هرازگاهی شاهد یک مورد بهداشتی در سطح مدارس بودیم.
وی با تاکید بر اینکه برای من سلامت فرزندم از تحصیل مهم تر است، خاطرنشان کرد: در صورتیکه وضعیت و شرایط مدرسه را برای حضور فرزندم مناسب نبینم اساسا او را به مدرسه روانه نخواهم کرد.
منصوری افزود: مسؤلان وزارت آموزش و پرورش در این روزها در زمینه رعایت تمام دستور العمل های بهداشتی بارها به والدین تضمین داده اند اما آنچه که من امروز در این مدرسه می بینم کمبود امکانات و اساسا عدم توانایی مسؤلان مدرسه برای کنترل شرایط است.

آموزش های مجازی باشد
خانم فروتن والدین یکی دیگر از دانش آموزان گیلانی است که دخترش در یکی از مدارس غیر انتفاعی رشت تحصیل می کند وی هم در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: در روز بارها در زیر نویس شبکه خبر نسبت به وضعیت کرونا در استان گیلان بخصوص شهر رشت اخطار می دهند و از وضعیت قرمز آن خبر می دهند.
وی با اشاره به اینکه هنوز نمی توانم درک کنم که چگونه با چنین وضعیتی آموزش و پرورش سال تحصیلی را آن هم به صورت حضور شروع کرده است، اضافه کرد: با وجود اینکه دخترم در مدرسه غیر انتفاعی تحصیل می کند و من برای سال تحصیل آن بالایی پرداخت می کنم اما هنوز از اجرای کامل دستور العمل های بهداشتی در این مدرسه شک دارم.
فروتن با تاکید بر اینکه سلامت فرزندم اهمیت بیشتری دارد، اظهار داشت: مسؤلان آموزش و پرورش باید سال تحصیلی جدید را همانند سال قبل به صورت مجازی و با استفاده از شبکه شاد شروع کرده و تا روشن شدن وضعیت کرونا ادامه دهند.
وی با اشاره به اینکه البته باید به این مورد هم اشاره نمود که متأسفانه هنوز زیرساخت های لازم جهت استفاده همه دانش آموزان از این شبکه شاد و آموزش مجازی وجود ندارد، اضافه کرد: اما این دلیل نمی گردد که با وجود قرمز بودن شرایط کرونایی در استان گیلان دانش آموزان به صورت حضوری در مدارس حاضر شوند.
فروتن با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های همه ما والدین دانش آموزان این است که اجرای دستور العمل های بهداشتی به صورت موقت باشد و با گذشت چند ماهی از تحصیل دیگر کسی به این مورد توجه نکند، اظهار داشت: من بعنوان والدین یکی از این دانش آموزان هیچگاه حاضر نخواهد شد که با چنین شرایطی سلامت فرزندم را به خطر بیاندازم.

اطمینان از اجرای کامل دستورالعمل های بهداشتی در مدارس
اما مدیرکل آموزش و پرورش گیلان هم در این با اشاره به نحوه حضور دانش آموزان در کلاس های درس با عنایت به شیوع کرونا، اظهار نمود: همه مدارس گیلان فراز امروز با بوده اما حضور دانش آموزان بر مبنای شرایط منطقه ای متفاوت می باشد.
محمد رحمتی در ادامه با اشاره به اینکه در مدارسی که تراکم دانش آموزان کم باشد، کلاس ها به شکل حضوری برگزار می شود، اظهار داشت: این شرایط در مدارس دارای جمعیت دانش آموزی بالا به صورت زوج و فرد یا تقسیم دانش آموزان به دو گروه برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه آموزش برای دانش آموزان در کلاس های پر تراکم با کاهش ساعات تدریس، به دو نحوه حضوری و غیر حضوری انجام می شود، افزود: مدیران مدارس برنامه ریزهای مورد را نظر را انجام داده اند و جای هیچ نگرانی برای دانش آموزان و خانواده هایشان نیست.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه ۳۶۸ هزار و ۸۲۱ دانش آموز گیلانی در سال تحصیلی جدید مشغول به فراگیری علم خواهند شد، اظهار داشت: این تعداد دانش آموزان از سه هزار و ۸۵۷ مدرسه با ۱۸ هزار و ۶۵۵ کلاس درس حضور خواهند یافت.
وی با تاکید بر اینکه والدین اطمینان خاطر داشته باشند که تمام دستور العمل های بهداشتی در سطح مدارس از جانب مدیران و مسؤلان رعایت خواهد شد، اظهار داشت: حفظ سلامت دانش آموزان در اولویت قرار دارد.


منبع:

1399/06/14
08:30:12
5.0 / 5
1790
تگهای خبر: آموزش , ابزار , تور , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا