استاندار گیلان تأكید كرد:

برخورد قاطع با متخلفان ساخت و سازهای غیر مجاز در گیلان

برخورد قاطع با متخلفان ساخت و سازهای غیر مجاز در گیلان

استاندار گیلان با تاكید بر برخورد قاطع و بر مبنای قانون با متخلفان ساخت و سازهای غیرمجاز در استان، اظهار داشت: باید از تغییر كاربری های غیر مجاز اراضی هم جلوگیری شود.



به گزاری خبرگزاری مهر، ارسلان زارع در جلسه کارگروه ویژه پیشگیری و برخورد با تخلفات ساخت وساز و تغییر کاربری غیرمجاز تصمیمات این کارگروه را در کاهش جرایم مرتبط مؤثر برشمرد و اظهار داشت: پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز باید به صورت هدفمند و مبتنی بر برنامه، انجام تا از بروز مشکلات بعدی پیشگیری شود.
وی با اشاره به اقدامات مطلوب صورت گرفته در مقابله و جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز اراضی در استان طی شش ماه اخیر، بر لزوم استمرار و تقویت این رویکرد تاکید و افزود: فرمانداران، شهرداران و مدیران دستگاه های اجرایی بر پیشگیری از تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز نظارت جدی کنند و دهیاران هم تخلفات صورت گرفته را گزارش دهند تا با خاطیان طبق قانون برخورد شود.
استاندار گیلان هرگونه قصور در اجرای این مهم غیر قابل قبول است، افزود: در صورت بروز تخلف و گزارش نشدن از جانب دهیار، اقدامات قانونی در این خصوص صورت می گیرد ازاین رو فرمانداران موظفند کمیته نظارتی را فعال کرده و تک تک روستاها را مورد پایش قرار دهند.
وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح حدنگاری (کاداستر) بعنوان یکی از طرح های مبنایی، بر ضرورت تقویت عزم عمومی و تعصب سرزمینی در استان برای مقابله با تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز تصریح کرد و اظهار داشت: باید آگاهی بخشی در این بخش بیشتر شود و دستگاه های اجرایی و رسانه ها نسبت به تولید محتوا اقدامات اثربخشی انجام دهند.
زارع اضافه کرد: اقدامات پیشگیرانه همراه با نظارت مستمر، بعد از اطلاع رسانی اهمیت بالایی دارد و باید در اجرای آن همه دستگاه ها مشارکت کنند.
وی تصریح کرد: اجرای طرح هادی از اقدامات مؤثر برای توسعه روستاها است و نظارت بر انجام آن هم در قانون به صورت شفاف بیان شده که لازم است پایش دقیقی در مورد اجرای قانون و شناسایی متخلفان صورت گیرد.
استاندار گیلان با اشاره به اراضی خارج از محدوده روستایی و طرح هادی نیز، موارد آمده در قانون، بر لزوم پیشگیری از بروز تخلف با نقش آفرینی مؤثر دستگاه های ذیربط تاکید کرد.
وی استفاده از نیروهای آموزش دیده در گشت های ویژه و مشترک نظارت بر اراضی را مهم دانست و اظهار داشت: برای بهبود فعالیتهای این بخش، مبحث تأمین ادوات و تقویت تجهیزات در سطح ملی پیگیری شود.


منبع:

1399/07/09
09:09:31
5.0 / 5
1502
تگهای خبر: آموزش , اراضی , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا