در نشست اقتصادی گیلان مطرح شد:

هیچ برنامه ای برای جنگ اقتصادی نداریم

هیچ برنامه ای برای جنگ اقتصادی نداریم

به گزارش بیا شمال مدیران اقتصادی گیلان با اشاره به اینكه هیچ برنامه ای برای جنگ اقتصادی نداریم نسبت به كاهش میزان صادرات در ماه های آینده اخطار داده و خواهان اقدام مناسب دولت و مجلس شدند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، عیسی محمدی رئیس اتاق تعاون گیلان عصر چهارشنبه در جلسه مدیران اقتصادی گیلان با مجمع نمایندگان این استان با اشاره به اینکه در گیلان هشت هزار تعاونی تشکیل شده است، اظهار نمود: از این تعداد حدود سه هزار تعاونی فعال بوده و ۱۵ اتحادیه هم این تعاونی ها را پوشش می دهند.
وی با اشاره به اینکه با عنایت به مصوبات مجلس، تشکیل تعاونی توسعه عمران با هماهنگی فرمانداران و حمایت استاندار در استان در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: تابحال هشت تعاونی توسعه عمران ثبت شده و مابقی هم در حال انجام می باشد.
رئیس اتاق تعاون استان گیلان با اشاره به اینکه هدف تشکل تعاونی ها ایجاد اشتغال و پیشگیری از رانت خواری است، اضافه کرد: بیشتر از دو میلیون جمعیت گیلان در تعاونی ها سهام دار هستند.
اجرای قوانین با مشکل مواجه است
در ادامه این جلسه رئیس اتاق بازرگانی گیلان با اشاره به مشکلات ارزی کشور، اظهار نمود: ارز صادرات باید بازگردد و ارزش گذاری کالا به دلار و یورو نباید صورت گیرد چونکه سبب کاهش ارزش پول کشور می شود.
هادی تیزهوش تابان با اشاره به اینکه ما قوانین خوبی داریم ولی در بحث اجرای قوانین گرفتار مشکل هستیم، افزود: در جنگ اقتصادی ما، آرایش جنگی و برنامه ای وجود دارد هر روز صدور یک نامه جدید دستورهای قبلی را نقض می کند که در چنین شرایطی کار کردن دشوار می باشد.
وی با اشاره به اینکه در آینده با کاهش شدید صادرات مواجه خواهیم شد با این وضعیت هیچ کارت بازرگانی موردی هم صادر نخواهد شد، اظهار داشت: دولت و مجلس باید یک کار مهمی در این مورد انجام دهند.
سیاست مسؤلان گیلان خرید و فروش کارخانجات نیست
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان هم در این نشست با تاکید بر اینکه برای کسب نتیجه بهتر باید برای هر جلسه یک محور و یک مبحث انتخاب شود، اظهار نمود: مباحث باید به صورت تخصصی مطرح و در زمینه آن برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب بحث و بررسی شود.
آرش فرزام صفت با اشاره به اینکه شاخص تورم و بیکاری صادرات و واردات همه کشوری است اما گیلان در زمینه نرخ تورم از نرخ تورم کشور پایین تر است، اضافه کرد: مردم گیلان در مبارزه جنگ اقتصادی نقش مهمی ایفا می کنند.
فرزام صفت با اشاره به اینکه دولت مسئولیت اجرایی دارد، اظهار داشت: سال قبل شاهد ۵۸۰ میلیون دلار صادرات کالاهای غیر نفتی از استان گیلان بوده ایم که این نشان دهنده ظرفیت های بالای این استان است.
وی با تاکید بر لزوم رشد بنادر استان گیلان، خاطرنشان کرد: ارز حاصل از صادرات باید باردیگر به استان بازگردد تا زمینه رشد و توسعه گیلان را فراهم آورد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان همینطور به مبحث واگذاری کارخانجات در استان اشاره و تاکید کرد: سیاست مسؤلان در استان خرید و فروش کارخانجات نیست.


منبع:

1399/07/17
13:49:20
5.0 / 5
1737
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا