فرماندار رشت:

توسعه ظرفیت های گردشگری تالاب عینك نیازمند نگاه استانی است

توسعه ظرفیت های گردشگری تالاب عینك نیازمند نگاه استانی است

به گزارش بیا شمال فرماندار رشت تاکید کرد: اجرای پروژه لایروبی و توسعه ظرفیت های گردشگری تالاب عینک نیازمند نگاه ویژه استانی است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، علی فتح اللهی بامداد شنبه در جلسه بازآفرینی شهری در فرمانداری رشت، اظهار نمود: تمام دستگاه ها عضو ستاد بازآفرینی موظف می باشند در مورد تالاب عینک انگیزه و شرایطی برای مشارکت در تسطیح تالاب ایجاد کنند.
وی ضمن اشاره به اهمیت احیای و بهره برداری از تالاب عینک برای شهر رشت و استان گیلان، اضافه کرد: اساسا طرح های بازآفرینی اثرات مثبتی در توسعه شهر رشت خواهد داشت.
فتح الهی ضمن اشاره به اینکه اثرات این طرح بر هیچکس پوشیده نیست، اظهار داشت: دستگاههای مختلفی در تالاب عینک در مورد مسائل زیست محیطی، لایروبی نقش دارند که باید موضوعات در رابطه با دستگاههای خویش را پیگیری کنند.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم نگاه استانی به مبحث احیا و بهره برداری از ظرفیت های تالاب عینک، افزود: تالاب عینک با آن که در حوزه شهر رشت قرار دارد و مسئولیت مستقیم آن شهرداری است اما نگاه تک بعدی به این مورد جوابگو نخواهد بود.
فرماندار رشت با اشاره به اینکه همه دستگاه ها باید در اجرای طرح های در ارتباط با تالاب عینک همکاری داشته باشند، اضافه کرد: امروز با محوریت فرمانداری و دیگر دستگاههای مربوطه کارگروهی در این خصوص تشکیل و فرآیند اجرایی آنرا تصمیم گرفته خواهد شد و برای رسیدن به اهداف نیازمند وجود نگاه ویژه به تالاب عینک هستیم و اساسا هم لایروبی صورت خواهد گرفت.
وی ضمن اشاره به اولویت اجرای دو پروژه ساماندهی به حرم مطهر خواهر امام رضا (ع) و تالاب عینک، اظهار نمود: باید از اعتبارات تعرفه شده از تهران و همینطور اعتبارات ملی با کمک نمایندگان و دستگاه ها عضو استفاده گردد.


منبع:

1399/11/25
23:41:45
0.0 / 5
577
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا