معاون جهاد كشاورزی گیلان:

اختتام برداشت برنج در گیلان

اختتام برداشت برنج در گیلان

معاون جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اختتام برداشت برنج از شالیزارهای استان، اظهار داشت: 175 هزار هکتار بصورت مکانیزه برداشت شد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، سید علی موسوی قبل از ظهر پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اختتام برداشت برنج از شالیزارهای استان گیلان، اظهار نمود: امسال یک میلیون تن شلتوک از مزارع برنج گیلان برداشت شده است.
وی ارزش ریالی شلتوک های برداشت شده را بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان عنوان نمود و اضافه کرد: از این مقدار شلتوک ۷۵۰ هزار تن برنج سفید استحصال خواهد شد.
موسوی با اعلان اینکه امسال پیش بینی شده بود که بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان بصورت مکانیزه برداشت شود، اظهار داشت: باتوجه به بارش باران و خوابیدگی درصدی از مزارع شالیزاری استان در مجموع ۱۷۵ هزار هکتار از اراضی شالیزاری بصورت مکانیزه برداشت شده است.
وی همین طور به مزایای برداشت مکانیزه شالیزار اشاره و افزود: کاهش هزینه های تولید، افزایش درآمد کشاورزان، کاهش ضایعات برنج و افزایش سرعت در تولید برنج از مزایای کشت و برداشت مکانیزه است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به ممنوعیت سوزاندن کاه و کلش، اظهار داشت: این محصول نیز می تواند برای کشاورزان درآمدزا باشد و باید از این ظرفیت نیز استفاده گردد.
وی به شروع کشت دوم در بعضی شالیزارهای استان گیلان نیز اشاره و با اعلان اینکه در سال قبل ۱۳۰ هزار هکتار از اراضی به کشت دوم محصولات کشاورزی اختصاص یافته بود، افزود: از این مقدار در ۹۰ هزار هکتار راتون پرورش داده شد.
موسوی افزود: پیش بینی شده امسال بیش از ۱۳۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گیلان به کشت دوم اختصاص داده شود.

1400/06/25
23:30:18
0.0 / 5
225
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا