دبیر افتخاری ستاد مردمی بزرگداشت میرزا كوچك:

منش و روش مبارزاتی میرزا کوچک جنگلی اسلامی بود

منش و روش مبارزاتی میرزا کوچک جنگلی اسلامی بود

به گزارش بیا شمال دبیر افتخاری ستاد مردمی بزرگداشت میرزا کوچک ضمن اشاره به ضرورت ترویج نهضت مقاومت در جامعه، اظهار داشت: مبارزات میرزا مسیر اسلام را دنبال می کرد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمد حسین پور قبل از ظهر چهارشنبه در نشست خبری ستاد پاسداشت های مردمی یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی با اشاره به اینکه قیام میرزا کاملاً اسلامی بود، اظهار نمود: منش و مبارزات میرزا مسیر اسلام را دنبال می کند و تهمت هایی که امروزه به وی زده می شود نادرست است.
دبیر افتخاری ستاد پاسداشت های مردمی یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک ضمن اشاره به لزوم ترویج نهضت مقاومت در جامعه، اظهار داشت: باید از ابزار سیاسی، آموزش قرآن، کارهای تبلیغاتی و رسانه ای جهت معرفی نهضت مقاومت در جامعه بهره گیریم.
وی با اشاره به اینکه تربیت خبرنگار برای تبلیغ جنبش و نهضت سیاسی میرزا کوچک باید در دستور کار باشد، اضافه کرد: میرزا یک طلبه مسلمان بود و اگر در مقطعی نهضت وی مسلحانه شد با عنایت به اقتضائات آن دوران بود.
پدر شهید مدافع حرم ضمن اشاره به این که جرقه تشکیل شاکله یک حکومت اسلامی از سال ۵۷ زده شد، خاطرنشان کرد: این که بعد از گذشت یک قرن همچنان درباره قیام میرزا کوچک جنگلی صحبت می شود به معنای زنده بودن این شخصیت در تاریخ است.
وی با اشاره به اینکه اگر میرزا کوچک به درستی به جوانان معرفی می شد راه وی را ادامه می دهند، بیان نمود: شهید «مرتضی حسین پور» همانند میرزا مقابل دشمنان ایستادگی کرد و در مدت مبارزات خود ۱۳۲ عملیات را در عراق فرماندهی کرد و نهضت اسلام و انقلاب را ادامه داد.
حسین پور با اشاره به اینکه میرزا کوچک جنگلی به هیچ قدرتی همچون روسیه و رضاخان وصل نبود، اضافه کرد: میرزا کوچک تمام خواسته های مادی خویش را کنار گذاشت و مسیر مبارزه را ادامه داد و به شهادت رسید.
صدا و سیما به جای معرفی شهدا فرهنگ سلبریتی ها را ترویج می کند
وی با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در ترویج فرهنگ سلبریتی ها، بیان نمود: دو دولت گذشته حتی خوراک رزمنده ها را تأمین نمی کردند و اگر رهبری دستور تأمین نیازهای آنها را نمی دادند مدافعان و رزمندگان ما در سوریه گرسنه و بی پناه بودند.
پدر شهید مدافع حرم با تکیه بر این که مردم باید الگوهای خویش را از راه رسانه های مردمی بگیرند، افزود: رسانه ها باید با ادغام عصاره مقاومت و خواسته جوانان، نسل جدید را به سمت آرمان های مقاومت جذب کنند.
وی ضمن اشاره به این که رسانه ها در تبیین شخصیت سردار سلیمانی مسیر نادرستی را در پیش گرفته اند، اظهار داشت: رشادت ها و روحیه مبارزه گری سردار سلیمانی باید برای جامعه بیان شود.
وی با اشاره به اینکه قهرمانانی مانند شهید قمی در شهر خود هم ناشناخته هستند، خاطرنشان کرد: انصاف نیست که قهرمانانی مانند میرزا کوچک، شهید قمی و املاکی بین مردم مظلوم و ناشناخته باشند.


منبع:

1400/09/03
14:16:35
0.0 / 5
190
تگهای خبر: آموزش , ابزار , تبلیغات , تور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا