در جلسه شورای اداری آمل مطرح شد؛

انتقاد از کم کاری در فریضه امر به معروف

انتقاد از کم کاری در فریضه امر به معروف

امام جمعه آمل از کم کاری در انجام فریضه مهم امر به معروف نهی ازمنکر درجامعه انتقاد نمود و خواهان توجه بیشتر به این فریضه الهی و مهم شد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، حجت الاسلام سیدجلیل مرتضوی ظهر چهارشنبه در نشست مشترک شورای فرهنگ عمومی و شورای اداری شهرستان آمل که در مصلای این شهر برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت به شکلی شده که حتی مرد وزن انگشت اشاره به سمت زن چادر می گیرند و متأسفانه حالا وضعیت به شکلی درجامعه شده که کسی حجاب داشته باشد، تهدید می شود.
وی با اعلان اینکه این وضعیت نشان دهنده کم کاری و برخوردهای قهری از طرف متولیان امر در انجام فریضه امر به معروف ونهی ازمنکر در جامعه بوده است، اضافه کرد: هرچه قدر در اجرای این امر با قوه قهری برخورد شد، متأسفانه عکس آن در جامعه صورت گرفت.
حضور مدیران ادارات هر روز درکنار مردم درخیابان هراز آمل
امام جمعه آمل از بلوار امام خمینی (ره) (خیابان هراز) بعنوان یکی از خیابان هایی که متأسفانه موجب جولان برخی افراد بد پوشش وبی حجاب شده است، اظهار داشت: هرچقدر مسئولان وارشادهای عمومی امر به معروف کم رنگ تر شود، این نوع ناهنجاری های اجتماعی بساط آن گسترده تر می شود.
حجت الاسلام مرتضوی اضافه کرد: یکی از راهکارهایی که می توان با این پدیده شوم وتلخ بدپوششی وبی حجاب مقابله نمود، حضور چند نفری مدیران دستگاه های اجرائی بصورت همه روزه و اغلب غروب ها که تجمع افراد برای پیاده روی دراین خیابان بیشتر می شود، درکنار مردم باشند.
حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد، متأسفانه این وضعیت علاوه بر فضای عمومی درشهرها به ویژه شهرآمل شده، به ادارات هم ورود پیدا کرده وانتظار است مدیران وحتی کارکنان ادارات بطور جدی با روحیه حیا، عفت وپاکدامنی با مظاهر بی حجابی وبدپوششی افرادی که به ادارات مراجعه می کنند، قاطعانه برخورد کنند.
وی با اعلان اینکه واقعاً این امر زیبنده شهر انقلابی وعالم وشهیدپرور آمل نیست که دریکی از خیابان های این شهرستان افراد بدپوشش وبی حجاب جولان دهند، اظهار داشت: انتظارم از جوانان پاک و انقلابی وحزب اللهی شهرستان حضور میدانی درسطح شهر به ویژه زمان هایی که برخی مظاهر بی حجابی ارشاد و حفظ حرمت شهر و کم شدن این افراد درشهر ورود کنند.
اولویت شفافیت درسرمایه گذاری های جدید شهرستان آمل
فرماندار شهرستان آمل، هم دراین مراسم مانع اصلی برای اجرای برخی سرمایه گذاری های کلان درسطح شهرستان را فساد وعدم شفافیت مالی بیان کرد وگفت: تلاش خواهیم کرد به کمک همه دستگاه های نظامی، امنیتی و انتظامی شهرستان در سرمایه گذاری های جدید در آمل اولویت با سرمایه گذاری هایی که کاملاً از هرنظر شفاف وبدون حرف وحدیثی باشد.
سید عباس حسینی اضافه کرد: انتظار داریم ازادارات شهرستان که تصمیم های که گرفته می شود، برپایه کار کارشناسی باشد، حتی آن کار با دستور فرماندار وبدون پشتوانه کارکارشناسی شده، باطل شود.
وی از ادامه اجرای طرح کاشت نهال با عنوان یادمان علامه حسن زاده آملی در سطح این شهرستان در منطقه کوهستانی بخش لاریجان درهفته جاری آگاهی داد وگفت: تا حالا بیش از ۲۶ هزار اصله نهال در مسیرهای ورودی وخروجی سطح شهرستان کاشته شده وهمه تلاش ها برای مراحل داشت و مراقبت ازاین نهال ها است.
فرماندار آمل همین طور به اجرای طرح ارتقای امنیت در سطح این شهرستان اشاره نمود وگفت: در دو ماه گذشته با همکاری خوب شورای تامین شهرستان ومجموعه انتظامی وسپاه پاسداران شهرستان برخی ناهنجاری های ومشکل امنیتی که درشهرستان تقریباً حاد شده بود، در قالب طرح ظفر و طرح های مشابه به امنیت پایداری رسید.

1401/01/25
13:21:13
0.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا