رئیس سازمان تعاون روستایی مطرح كرد؛

استقبال شالیکاران شمال از کشت قراردادی برنج

استقبال شالیکاران شمال از کشت قراردادی برنج

به گزارش بیا شمال رییس سازمان تعاون روستایی کشور با اشاره به استقبال شالیکاران شمال از کشت قراردادی برنج اظهار داشت: این طرح سبب حذف واسطه ها می شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، اسماعیل قادری فر بعدازظهر پنجشنبه در آئین تجلیل از نمونه های برتر کشاورزی مازندران با اعلان اینکه کشت قراردادی برنج در استانهای شمالی با استقبال خوب کشاورزان مواجه گشتند، اضافه کرد: کوتاه کردن دست واسطه های محصول استراتژیکی همچون برنج را هدف اجرای طرح کشت قراردادی است.
وی با اظهار این که شالیکاران محصول خودرا سال قبل یک سوم قیمت فعلی فروختند، این مساله را آزاردهنده دانست و اظهار داشت: در طرح کشت قراردادی، کشاورزان برای تامین نهاده ها و فروش محصول به قیمت روز حمایت می شوند.
وی با تاکید براینکه کشت قراردادی برنج در حذف واسطه ها تأثیر زیادی دارد، درباره طرح آبخیزداری مزارع برنج شمال کشور اظهار داشت: این طرح در سطح ۶۰۰ هزار هکتار اجرا می شود و اعتبار خوبی نیز برای آن درنظر گرفته شده است.
قادری تصریح کرد: قرارگاه سازندگی سپاه، مجری طرح آبخیزداری آبیاری مزارع شمال کشور است و با اجرای آن نیاز به واردات برنج کاهش پیدا می کند.
رئیس سازمان تعاون روستایی کشور نیاز به واردات برنج را یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ذکر کرد و با اشاره به اجرای موفق کشت قراردادی برنج، اظهار داشت: کشت قراردادی مرکبات نیز تا چندماه آینده شروع می شود تا باغداران نگران مازندران مصرف نباشند.
وی با اشاره به این که کشاورزی سنتی را باید روی ریل دانش بنیان قرار دهیم، اظهار داشت: گام دوم آزادسازی یارانه ها صیانت از نظام تولید است.
سید محمود حسینی پور استاندار مازندران نیز با اشاره به تشکیل کارگروه های مختلف کشاورزی در استان اظهار داشت: مازندران در تولید ۱۴ محصول رتبه نخست کشاورز را دارد و نقش آن در امنیت ملی غذایی برجسته است.
وی به ظرفیت های موجود در زمینه کشاورزی استان اشاره نمود و اظهار داشت: تشکل های کشاورزی و کشاورزان پیشرو باید برای تحقق اهداف و دستیابی به کشاورزی دانش بنیان تلاش ویژه ای داشته باشند.


منبع:

1401/03/27
18:26:34
0.0 / 5
179
تگهای خبر: آب , تولید , روستا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا