مدیر كل تبلیغات اسلامی گیلان مطرح كرد؛

هویت بخشی ملی و انقلابی رویکرد سازمان تبلیغات

هویت بخشی ملی و انقلابی رویکرد سازمان تبلیغات

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان هویت بخشی ملی و انقلابی را یکی از نگاههای این سازمان برشمرد و اظهار داشت: شکل و ساختار فعالیت مبلغان پس از صدور بیانیه گام دوم تغییر کرده است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه امروز شهر رشت با اشاره این که به فرموده رهبری سازمان تبلیغات یکی از مهم ترین رویش های انقلاب اسلامی است، اظهار نمود: این سازمان با هدف نشر معارف اسلامی در جامعه انقلابی بخصوص در بین نسل جوان جویای معرفت شکل گرفته است.
وی به دو رسالت و مأموریت سازمان تبلیغات اسلامی در دوره جدید خدمت اشاره نمود و اضافه کرد: ترویج فقه و فرهنگ و معارف اسلامی و رصد و مقابله هوشمندان در مقابل تهاجم فرهنگی، فکری و رسانه ای دشمنان دین و انقلاب دو رسالت مهم سازمان است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان ضمن اشاره به این که دشمنان هویت، باور و سبک زندگی اسلامی- ایرانی مردم بخصوص جوانان را هدف قرار داده اند، افزود: دشمن با استفاده از همه ابزارها به دنبال تهی کردن انقلاب و عقبه دینی، ایمانی و مردمی است.
وی در ادامه به تغییر نگاههای سازمان تبلیغات اسلامی در دوره جدید اشاره و خاطرنشان کرد: خیلی از نهادهای انقلابی به واسطه لغزش ارتجاعی بخشی از خواص و مسئولین نظام در بعضی از زمان ها در حوزه فرهنگی گرفتار صدمه شدند.
حجت الاسلام مهدوی تاکید کرد: سازمان تبلیغات اسلامی لازم است برای مقابله با بخشی ارتجاع که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم است باید رویکردها تغییر و به روز شود که به احترام افکار عمومی در حوزه خدمت و مسئولیت لازم به ذکر است خادم مردم بوده و بنا به نهضت تبیین موارد بیان می شود.
وی رویکرد هویت بخشی ملی و انقلابی از مهم ترین رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد و افزود: یکی از اقدامات در این حوزه برگزاری نشست استکبارستیزی روحانیت و مقاومت اسلامی در نهضت میرزا کوچک بوده است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه عده ای این روحانی انقلابی را یک تجزیه طلب و سوسیالیست معرفی کرده اند که این جفا به هویت اسلامی و ایرانی این روحانی بود، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب نهضت میرزا کوچک را که برگرفته از نهضت عاشورا بود مینیاتوری از حکومت اسلامی در گیلان عنوان کردند.
وی ضمن اشاره به این که هدف از برگزاری این نشست معرفی ابعاد مختلف شخصیت میرزا کوچک جنگلی بود، اظهار داشت: این روحانی مبارز ۱۰۰ سال پیش با استفاده از قیام عاشورا در مقابل دو ابر قدرت شرق و غرب ایستاد.
حجت الاسلام مهدوی با اشاره به اینکه پالایش و رشد شبکه تبلیغ زیر نظر سازمان تبلیغات یکی دیگر از نگاههای این نهاد است، افزود: شبکه تبلیغ در حوزه های مختلف در چارچوب روحانیون تمدن ساز همانند بازسازی سواحل، محیط زیست و موضوعات فرهنگی حضور داشته است.
دشمن تشکل های مردمی و جهادی را هدف قرار داده است
وی ضمن اشاره به رسالت تمدن سازی پس از بیانیه گام دوم انقلاب، خاطرنشان کرد: در همین راستا مبلغ پس از بیانیه گام دوم با مبلغ پیش از صدور این بیانیه هم از نظر شکلی و هم ساختاری در ایفای رسالت خود فرق دارد.
وی همینطور به حضور روحانیون و شبکه تبلیغ در روزهای کرونا اشاره و اظهار نمود: در روزهای شیوع کرونا شاهد حضور فعال مبلغان و انجام اقدامات لازم برای متوفیان بوده ایم.
مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان به برخی فعالیتهای ابتکاری از جانب این اداره کل اشاره و افزود: اعزام مبلغان مسلط به زبان چینی، انگلیسی، ترکی و اسپانیایی در چارچوب کاروان یاران مهدی در موکب های مختلف شیعیان جهان در روزهای راهپیمایی اربعین نمونه ای از این فعالیت است.
حجت الاسلام مهدوی با اشاره به اینکه دشمن تشکل ها مردمی و جهادی را هدف قرار داده است، اظهار داشت: دشمن با سلبریتی های غرب زده درصد هستند سرمایه اجتماعی و دینی و انقلابی که توسط تشکل های مردم نهاد به وجود آمده از بین ببرند بنابراین باید نشان دهیم که تشکل های دینی و مردمی و گروههای جهادی در همه ایام سال در کنار مردم بوده و خدمت می کنند.
وی ضمن اشاره به این که در همین راستا تشکل ها و هیئت های مذهبی به سمت انجام فعالیتهای اجتماعی و جهادی هدایت شدند، اضافه کرد: برگزاری جشنواره حبیب که این هم ابتکار استان گیلان بود نمونه دیگری از فعالیت ها است.
حجت الاسلام مهدوی افزود: در این جشنواره در جهت حضور در جنگ روایت ها سعی شده با ظرفیت رسانه ای دستاوردهای جهادی مساجد و مراکز فرهنگی، تشکل های مذهبی و روحانیون انقلابی مورد توجه قرار گرفته و منعکس شود. وی تعظیم شعائر الهی یکی دیگر از نگاههای اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان بوده است، اظهار داشت: در این راه هم انعکاس رسانه ای در دستور کار قرار گرفته و تلاش می شود برنامه های مهم همانند تجمع های مذهبی در روزهای عاشورا و سایر مناسبت ها ار طریق صدا و سیما و رسانه ملی پخش شود.

1401/03/28
09:45:18
0.0 / 5
179
تگهای خبر: ابزار , برند , تبلیغات , تور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا