رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه:

داوران قرآنی در کشور ساماندهی می شوند

داوران قرآنی در کشور ساماندهی می شوند

به گزارش بیا شمال، رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اجرای طرح ساماندهی داوران قرآنی اظهار داشت: تا حالا یک مرحله از این طرح انجام شده است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، حمید مجیدی مهر دوشنبه شب در حاشیه اختتامیه مسابقات استانی قرآن کریم در آمل با اشاره به اجرای یک مرحله از طرح ساماندهی داوران قرآنی گفت: مراحل دیگر این طرح به زودی اجرا و به انجام می رسد.
وی با تاکید بر این که نیازمند وقف های جدید قرآنی هستیم، خواهان تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه شد و اظهار داشت: ترویج وقف قرآنی سبب بر پایی مسابقات قرآنی باکیفیت تر خواهد شد.
وی با عنوان این که فرهنگ قرآنی و وقف باید در جامعه ترویج و نهادینه شود، اضافه کرد: هم اکنون ۷۴ درصد وقف ها در کشور برای عزاداری حسینی و سید الشهدا است و باید برمبنای نیت واقفان هزینه و خرج شود و لازم است مردم به سمت وقف های قرآنی هدایت و تشویق شوند.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد: چهره های قرآنی باید راه خودرا مشخص کنند و اگر می خواهند قاری یا حافظ قرآن باشند با کسب علم، آموزش های کامل و دانش در بخش های مختلف قاری و حافظ شایسته و خوب باشند.
مجید، مهر با اعلان اینکه مسابقات قرآنی سبب شناسایی نخبگان قرآنی می شود، اضافه کرد: مسابقات قرآنی موجب می شود تا نخبگان قرآن ضعف ها را شناسایی کرده و در راه برطرف نمودن اشکالات برآیند.
وی با بیان این که یک چهره قرآنی باید بداند برای چه در رشته تلاوت، ترتیل یا حفظ فعالیت دارد.


منبع:

1401/05/25
20:42:00
0.0 / 5
196
تگهای خبر: آموزش , فعالیت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا