مدیركل شیلات گیلان خبر داد

افزایش ۶۹ درصدی صید ماهیان استخوانی خزر در گیلان

افزایش ۶۹ درصدی صید ماهیان استخوانی خزر در گیلان

به گزارش بیا شمال، از گیلان مدیرکل شیلات گیلان، با اشاره به افزایش 69 درصدی صید ماهیان استخوانی خزر نسبت به زمان مشابه سال گذشته، اشاره کرد: میانگین صید هر پره بیش از 50 تن بوده است.


کوروش خلیلی، با اشاره به فعالیت صیادان پره در استانهای شمالی، اظهار داشت: باتوجه به تصمیمات اتخاذ شده در کمیته مدیریت صید سازمان شیلات، مهلت صید در دریای خزر به مدت دو روز تمدید شده است.
وی تمدید مهلت صید را با در نظر گرفتن ملاحظات موسسات تحقیقاتی حفظ ذخایر آبزیان و مدیریت ماهیگیری مسئولانه دانست و اضافه کرد: خاتمه فصل صید برای پره ها فردا، ۱۷ فروردین ماه اعمال می شود.
مدیرکل شیلات گیلان در گفت وگوی خبری باران، با اعلان اینکه با هدف ایجاد انگیزه و جبران قسمتی از هزینه های پره ها در تکثیر طبیعی خاتمه فصل صید برای تعدادی از پره ها افزایش خواهد داشت، اظهار داشت: در امتداد سیاست تشویقی سازمان شیلات جهت حفظ و بازسازی ذخایر، خاتمه فصل صید پره هایی که در تامین مولدین فعالیت دارند تا ۲۱ فروردین ماه اعمال می شود.
خلیلی از فعالیت ۴۶ پره صیادی در گیلان آگاهی داد و افزود: این پره ها که از ۲۲ مهر ماه ۱۴۰۱ فعالیت خودرا آغاز نموده اند؛ تا حالا بیش از ۲۴۰۰ تن انواع ماهیان استخوانی را صید کردند.
وی با اشاره به افزایش ۶۹ درصدی صید ماهیان استخوانی خزر نسبت به زمان مشابه سال گذشته، اشاره کرد: میانگین صید هر پره بیش از ۵۰ تن بوده و پس درآمد ناخالص صیادان بیش از ۴۳۰۰ میلیاردریال برآورد می شود.1402/01/17
07:25:38
0.0 / 5
358
تگهای خبر: آب , دریا , شمال , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا