نماینده ولی فقیه در گیلان:

امام خمینی(ره) دارای بینشی عمیق بود

امام خمینی(ره) دارای بینشی عمیق بود

بیا شمال: به گزارش بیا شمال، از گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان، ضمن اشاره به این که امام خمینی(ره) عارف، آگاه و دارای روحی متعالی و نفسی اجتناب پذیر از آلودگی ها بودند اضافه کرد: ایشان دارای دانشی سرشار و بینشی عمیق بودند.


آیت الله رسول فلاحتی امروز در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی(ره) که در بیمارستان الزهرا(س) رشت برگزار شد، ضمن اشاره به لزوم افزایش شناخت ها نسبت به شخصیت بزرگ امام(ره) و تأثیر کار عظیم ایشان برای بشریت و جوامع اسلامی اظهار نمود: کاری که امام(ره) انجام دادند پس از انبیاء و خاندان عصمت و طهارت(ع) در تاریخ بشر وجود نداشته است.
نماینده ولی فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: به فرموده امیرالمومنین علی(ع)، رشد و تعالی نصیب کسی می شود که از دو خصوصیت برخوردار باشد و آن دو ویژگی، آگاهی و جامع نگر بودن و داشتن روحی اجتناب پذیر از آلودگی ها است و آثار و کارهای کسی که دارای چنین خصوصیت هایی باشد ماندگار خواهد شد.
وی ضمن اشاره به این که امام خمینی(ره) عارف، آگاه و دارای روحی متعالی و نفسی اجتناب پذیر از آلودگی ها بودند اضافه کرد: ایشان دارای دانشی سرشار و بینشی عمیق بودند.
امام جمعه رشت، برخورداری از دانشی سرشار و بینشی عمیق را رمز ماندگاری آثار انسان ها دانست و اظهار نمود: بعد از گذشت هزار سال، هنوز اثر ابن سینا در خیلی از مراکز علمی و فلسفی دنیا قابل توجه است.
وی با اشاره به اینکه امام(ره) در فقه، فقیهی تمام عیار بودند تصریح کرد: یکی از عللی که امام(ره) را به ترکیه و نجف فرستادند این بود که ایشان را تحقیر کنند اما نخستین کسی که در بدو ورود امام به نجف به استقبال ایشان آمد، آیت الله العظمی سید محسن حکیم زعیم، بزرگ حوزه علمیه نجف اشرف بود؛ سپس امام(ره) درس خارج فقه خویش را شروع کردند و استقبال خاص فضلای ایرانی مقیم نجف و سایر کشورها از درس امام، نشان داد که ایشان در فقه تسلط خاصی دارند و ابهت امام بر حوزه نجف سایه افکند.
نماینده ولی فقیه در گیلان ضمن اشاره به این که امام(ره) در فلسفه هم صاحب اندیشه و نظر بودند و در عرفان نظری و علمی، شخصیتی فراتر از سایر عارفان داشتند خاطرنشان کرد: ایشان نسبت به معارف و فقه الهی، آگاهی و اطلاع کامل داشتند و از بینشی عمیق و گسترده برخوردار بودند.
آیت الله فلاحتی یکی از عوامل ظلم پذیری ملت ها در طول تاریخ را دانشمندان جامعه دانست و بیان نمود: زمانیکه اصحاب علم و دانش در برخورد با ظلم، از خود تزلزل و سستی نشان دهند و با ظلم مبارزه نکنند، توده ها تصور می کنند که باید شرایط را پذیرفت.
وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) با بینش خود، خط و خطوط سیاست های جهانی را عمیقانه شناختند و فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است خاطرنشان کرد: امروز پیروان آمریکا هم به این حرف امام رسیده اند تا جایی که رئیس جمهور فرانسه در گفت و گویی اذعان کرد نباید تسلیم آمریکا شویم و اروپای شرقی هم دلیل خیلی از خسارت های مادی و اقتصادی خویش را تبعیت از آمریکا می داند.
امام جمعه رشت تصریح کرد: هر قدرت و ثروتی برای انسان غیر وارسته، بلای جان او خواهد شد و چیزی جز ویرانگری ندارد اما انسانی که دارای روح متعالی است، قدرت مبارزه با ظلم را دارد و چنین انسانی می تواند جامعه بشری را اداره و مدیریت کند.
وی با اشاره به اینکه ایالات متحده بزرگترین کشور در بدهکاری است و به افول اقتصادی خود هم معترف است، اظهار داشت: انسان خودباخته و خودشیفته نمی تواند جامعه را مدیریت کند و نگاهش همواره به سیاست بازان خواهد بود که یک صدمه است.
آیت الله فلاحتی ضمن اشاره به تاکید پرودگار متعال در قرآن کریم در خصوص ضرورت شکرگزاری انسان ها در مقابل نعمات خداوند تصریح کرد: حضرت موسی(ع) هم از قوم خود خواسته بود که شکر خدا را برای نجات از ظلم فرعون به جای آورند.
نماینده ولی فقیه در گیلان متذکر شد: جوامعی که از ظلم ظالمان نجات می یابند حتی اگر در مسائل اقتصادی شاهد رخوت باشند، باید شکرگزار باشند؛ چونکه نجات انسان از ظلم سبب عزت، آبرو، شرف و جایگاه برتر او شده اما اگر ظلم را بپذیرد ذلیل خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) جامعه ایرانی را از ظلم شاهنشاهان نجات داد و امروز ملت ایران با عزت زندگی می کند اضافه کرد: کشورها به ملت ایران بعنوان ملتی عزیز و قوی می نگرند و این شاهکار عظیم امام بود که به جامعه ما عزت بخشید.
منبع:

1402/03/14
15:48:07
0.0 / 5
238
تگهای خبر: آب , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا