شهردار تهران تاكید كرد

انعقاد قرارداد ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس برقی

انعقاد قرارداد ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس برقی

بیا شمال: شهردار تهران با اشاره به انعقاد قرارداد 1000 دستگاه اتوبوس برقی که تا انتهای سال آینده تحویل مدیریت شهری می شود، از ورود 50 دستگاه اتوبوس برقی ظرف ماه آتی به حمل و نقل عمومی شهر تهران آگاهی داد.


به گزارش بیا شمال به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در حاشیه بهره برداری از طرح نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران در قالب هفتاد و چهارمین پویش امید و افتخار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دوره مدیریت ششم شهری تا به امروز ۶۶۷ دستگاه اتوبوس و مینی بوس نوسازی شده که عمده آنها نیز اتوبوس بوده و قدرالسهم سال جاری ظرف بیش از شش ماهی که گذشته ۲۱۷ اتوبوس و ۲۰ مینی بوس بوده است که همگی نوسازی شده است.
وی ادامه داد: در کنار این نوسازی یک خط بازسازی نیز شروع به کار کرده که تا کنون ۱۵۰ اتوبوس را بازسازی کرده و تا انتهای سال ۱۰۰۰ دستگاه بازسازی خواهد شد. تلاشی که در تهران دنبال می شود انعقاد ۳۰۰۰ دستگاه است که قرارداد آن منعقد شده که ۵۰۰ دستگاه آن مینی بوس و ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس است که ظرف امسال و سال آینده به ناوگان حمل و نقل عمومی تهران اضافه می شود و بدین سان تعداد اتوبوس های فعال در تاریخ مدیریت شهری بی سابقه خواهد شد.
وی اشاره کرد: ۱۰۰۰ دستگاه از ۳۰۰۰ دستگاهی که قرارداد آن منعقد شده اتوبوس های برقی هستند که در ماه آتی ۵۰ دستگاه به ناوگان تزریق خواهد شد و امیدواریم تا سال آینده این ۱۰۰۰ دستگاه ساخته و تحویل مدیریت شهری شود تا بدین سان امکانی ایجاد شود که از سوخت فسیلی به سمت برقی سازی حرکت نماییم.
شهردار تهران با تکیه بر این که با بهره بردن از اتوبوس های برقی علاوه بر توسعه ناوگان درباب حل معضل آلودگی هوا نیز گام برداشته ایم، اضافه کرد: درباب اتوبوس های سه کابین (مترو باس) چهار دستگاه از قبل وجود داشت که هم اکنون دو دستگاه بازسازی شده و دو دستگاه دیگر نیز به زودی بازسازی خواهند شد. همین طور برای خرید ۱۰۰ دستگاه از این اتوبوس ها مذاکرات با شرکت داخلی که با مجموعه ای خارجی مرتبط می باشد انجام شده تا بتوانیم از این الگوی حمل و نقل نیز در شهر تهران بهره بگیریم.
زاکانی افزود: اتوبوس هایی که در آغاز این دوره تحویل مدیریت شهری شد ۱۸۷۶ دستگاه بود که با اتوبوس های جدیدی که وارد ناوگان شده ۳۰۰۰ دستگاه هم اکنون فعال می باشند. اتوبوس های قبلی همگی استاندارد یورو۵ را ندارند و بخش عمده آنها استانداردهای پایینی دارند؛ اما اتوبوس های جدیدی که وارد ناوگان شده همگی از استانداردهای روز بهره مند هستند و می توانند استانداردهای موجود در کشور را پاس کنند. پلاک گذاری این اتوبوس ها نیز صورت خواهد گرفت و به زودی وارد خطوط برای ارائه خدمات خواهند شد.
وی در پاسخ به سوالی درباره ی بهره گیری از اتوبوس های برقی در تهران اظهار داشت: این اتوبوس ها در محور جمهوری مورد استفاده قرار می گیرند. هم اکنون قرارداد ما با شرکت اسنا اتوبوس های ۱۲ متری است که ۲۳ دستگاه در بین اتوبوس هایی است که امروز تحویل مدیریت شهری شده است. درباب تاکسی های برقی نیز ان شاءالله این هفته قسمت اول قرارداد برای ۱۰ هزار دستگاه عملیاتی خواهد شد.
منبع:

1402/07/08
14:52:24
0.0 / 5
168
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا