یك عضو كمیسیون امور داخلی و شوراها:

از برخورد احساسی با مهاجران پرهیز شود

از برخورد احساسی با مهاجران پرهیز شود

به گزارش بیا شمال، یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس ضمن اشاره به ابعاد وسیعی که مهاجرت در برمی گیرد، تصریح کرد: بهتر است ساماندهی اتباع خارجی و تشکیل سازمان ملی مهاجران در چارچوب یک کار سنجیده و یک لایحه جامع در مجلس دنبال شود.


احمد علیرضابیگی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ضرورت ساماندهی وصعیت مهاجران و اتباع خارجی در کشور، بیان کرد: باتوجه به اینکه در سال پایانی مجلس یازدهم بوده بنظر می رسد فقط طرح ها و لوایحی که دو فوریت آنها به تصویب رسیده است در دستورکار مجلس قرار گیرد. کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها طرح تشکیل سازمان ملی اقامت را تهیه و بررسی کرد و کلیات آن در مجلس به تصویب رسید.
ایشان سپس اظهار داشت: اما دولت نیز نقطه نظراتی در این خصوص دارد. لازم است یک کار حساب شده و منسجم برای ساماندهی مهاجران و اتباع خارجی صورت گیرد. با عنایت به این که مقام معظم رهبری تاکید داشتند که مجلس محور کار خودرا برمبنای لوایح قرار دهد، از آنجائیکه دولت از همه جهات با این مساله درگیر است و بدنه کارشناسی قوی دارد بهتر است در بحث اقامت که ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی را در برمی گیرد یک کار جامع در قالب لایحه دنبال شود.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: از دید بنده بهتر است لایحه جامعی از طرف دولت در بحث ساماندهی اتباع خارجی دنبال شود و پختگی و سنجیدگی آن به قدری باشد که بتواند عوارض مهاجران را به یک فرصت تبدیل کند. زمانی که صحبت از مهاجرت با تشکیل سازمان ملی مهاجرت می شود منظور هم مهاجرت به ایران و هم مهاجرت از ایران است. امروز دولت های اروپایی در پذیرش مهاجرین، مسئله مهاجرت را به یک فرصت جهت استفاده خود تبدیل کردند. ما هم باید مهاجرت به ایران و یا مهاجرت از ایران را با وجود ظاهری که دارد باید به یک فرصت تبدیل نماییم.
وی اشاره کرد: باید از برخورد احساسی در مواجه با مسئله مهاجرین پرهیز کرد. باتوجه به ابعاد وسیع مهاجرت لازم است که یک لایحه جامع در این زمینه دنبال شود.
منبع:

1402/07/11
17:04:40
0.0 / 5
194
تگهای خبر: تور , زمین , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا