استاندار مازندران:

شهرستانهای مازندران به مناطق مولد تبدیل شوند

شهرستانهای مازندران به مناطق مولد تبدیل شوند

بیا شمال: میاندرود - استاندار مازندران تصریح كرد: باید شهرستان را به مناطق عاری از صدمه های اجتماعی و مولد تبدیل نماییم.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمد اسلامی ظهر سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان میاندورود با اشاره به این كه دشمن در كمین است و هیچ گاه از اهداف و برنامه های شوم خود منصرف نمی گردد، خاطرنشان كرد: دشمن، تمام دسیسه های خویش را به اجرا گذاشته و می گذارد بنابراین ما هیچ گاه نباید غفلت نماییم و همواره باید آگاه و هوشیار باشیم كه بحمدالله ملت ایران اسلامی همواره آگاه و هوشیار هستند.
استاندار با اشاره به وقایع اخیر، از مردم مازندران كه با هوشیاری تمام، موقعیت را درك كردند و در این جریان نشان دادند كه از بلوغ سیاسی برخوردار می باشند، قدردانی نمود و خاطر نشان ساخت: از نخبگان، نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی كه به شایستگی و هوشیاری این صحنه ها را مدیریت كردند تشكر می كنم.
رئیس شورای اداری استان، با اشاره به این كه فقرزدایی و توسعه روستاها از سیاست های دولت تدبیر و امید است، اضافه كرد: سكونت ۶۰ درصد از جمعیت میاندورود در روستاها یك فرصت است و با عنایت به ظرفیت های طبیعی و انسانی این منطقه، باید تلاش نماییم تا با برنامه ریزی و پیگیری سخت كوشانه سیاست های درست دولت، تهدیدها را به فرصت ها تبدیل نماییم و از مشكلات موجود در بخش های مختلف عبور نماییم.
استاندار وحدت و همدلی را بزرگ ترین سرمایه توصیف نمود و بیان داشت: اعتماد مردم به مسئولین و حكومت باید روز افزون شود.
اسلامی با بیان این كه باید شهرستان ها را به شهرستانی عاری از صدمه های اجتماعی و شهرستانی مولد تبدیل نماییم، تصریح كرد: باید همه سهم و نقش خویش را برای تحقق این مهم بدرستی ایفا كنند.
وی با اشاره به این كه محورهای توسعه در برنامه ششم توسعه و احكام دائمی آن بروشنی و با كفایت مشخص شده است و تكالیف ما و جهت گیری های توسعه هم در استان روشن است، اظهار داشت: منابع دولت محدود است لیكن باید زیرساخت ها را توسعه دهد و از جملهٔ آن ها كه در شهرستان میاندورود در اولویت است مبحث آب بندان هاست كه در توسعه كشاورزی، گردشگری، تولید مشاغل تركیبی و تقویت اقتصاد و تولید در منطقه مؤثر است.
استاندار با اشاره به این كه این منطقه در مسیر جاده ترانزیت قرار دارد و باید از این فرصت در جهت تقویت اقتصاد شهرستان استفاده كرد، اضافه كرد: مناظر، معابر و مبلمان شهری را هم باید بهسازی و زیباسازی كرد.
مقام عالی دولت در استان، بر گسترش برخی ظرفیت های بی بدیل منطقه تصریح كرد و یاد آور شد: كشاورزان، باغداران و تولیدگران باید از سیاست ها و هماهنگی های دولت بمنظور برخورداری از بیشترین سهم از قیمت محصول خود در بازار پیروی كنند تا محصول آنان به دست دلالان و سودجویان نیفتد.
استاندار با اشاره به این كمیته ۵ نفره ای را مأمور كرده ایم تا با ذخیره سازی مركبات، این محصول را در زمانی به بازار عرضه نماید كه تقاضا بالاست، تصریح كرد: باید از منطق بازار پیروی كرد و ما با جهاد كشاورزی توافق كرده ایم برای تنظیم بازار مركبات شب عید، مازندران محور عرضه قرار گیرد بنابراین باغداران نباید محصول خویش را به كمترین بها به دلالان بفروشند.
وی با بیان این كه امسال ۱۸۰ هزار تن كیوی تولید و بیش از ۶۰ هزار تن صادر گردیده است كه ۵۰ هزار تن متعلق به مازندران و مابقی متعلق به استان های همجوار است، ابراز كرد: باوجود ظرفیت های بالای استان، باید حلقه های مفقوده را برای حل مشكلات و تحقق توسعه و شكوفایی مازندران شناسایی نماییم.
استاندار، اعطای تسهیلات كم بهره را برای توسعه اشتغال، تولید، شكوفایی روستاها و تثبیت جمعیت روستایی از دیگر برنامه های جدی دولت برای تقویت تولید و اشتغال در روستاها برشمرد و اضافه كرد: تسهیلاتی هم دولت به افراد تحت پوشش بمنظور خود اشتغالی و تقویت اقتصاد خانواده تخصیص داده است.
اسلامی با بیان این كه تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه بوم گردی و گردشگری در استان وجود دارد كه با عرضه طرح می توان از آن برخوردار شد، خاطرنشان كرد: با عنایت به نرخ بالای نفوذ اینترنت در استان، در حوزه كسب و كارهای نوین از محل مشاغل آی تی می توان در جهت رفع مشكل بیكاری دانش آموختگان اقدام نمود.
مدیران دستگاه ها باید متحول كار كنند، هر مدیر اداره ای كه قوی كار كند در آن جاها قوی هستیم، اظهار داشت: نباید مردم برای دریافت خدمت دنبال مدیران بدوند.
استاندار با تاكید بر این كه درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه و بهبود زندگی شهر و روستا در نظر گرفته شده است و نباید صرف هزینه های جاری در شهرداری ها و دهیاری ها شود، تصریح كرد: باید این درآمدها صرف كارهایی شود كه اثر بخشی داشته باشد.

1396/10/19
23:13:16
5.0 / 5
4691
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا