مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

حافظ فرهنگ ایرانی - اسلامی را به جهانیان منتقل كرد

حافظ فرهنگ ایرانی - اسلامی را به جهانیان منتقل كرد

بیا شمال: ساری - مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با گرامیداشت روز بزرگداشت حافظ شیرازی اظهار داشت: حافظ فرهنگ ایرانی - اسلامی را با زیبایی و ماندگاری به جهانیان منتقل كرد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمود شالویی با گرامیداشت بزرگداشت روز حافظ شیرازی تصریح كرد: حافظ فرهنگ ایرانی -اسلامی را با زیبایی و ماندگاری به همه جهانیان منتقل كرد و فراتر از مرزها درخشید به گونه ای كه درهرجغرافیایی شاهد علاقمندی به این شاعر نامی و بلند آوازه هستیم.
وی اضافه كرد: امروز هم باید به تحلیل و واكاوی این مهم بپردازیم كه چگونه می توان همچون حافظ كارموثرفرهنگی كرد و ماندگارشد.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهارداشت: این شاعر همیشه مانای تاریخ فراتر از زمان خویش قدم برداشت و با تلفیق عشق وعرفان اسلامی و ایرانی، نگاهی نو و اثرگذار برعموم مردم را در شعرو ادبیات تولید كرد.
۲۰ مهرماه در تقویم ملی ایران بعنوان روز بزرگداشت حافظ نامگذاری شده است.
خواجه شمس الدین محمد شیرازی متخلص به ˈحافظˈ، غزلسرای بزرگ و از خداوندان شعر و ادب پارسی است. وی حدود سال ۷۲۶ هجری قمری در شیراز متولد شد. علوم و فنون را در محفل درس استادان زمان خود فراگرفت و درعلوم ادبی عصر پایه ای رفیع یافت. این شاعر نام آور بخصوص در علوم فقهی و الهی تامل بسیار كرد و قرآن را با چهارده روایت مختلف از برداشت.
دیوان اشعار او شامل غزلیات، چند قصیده، چند مثنوی، قطعات و رباعیات است.ˈگوتهˈ دانشمند بزرگ و شاعر و سخنور مشهور آلمانی، دیوان شرقی خویش را به نام او و با كسب الهام از افكار وی تدوین كرد.
لسان الغیب حافظ شیرازی به سال ۷۹۲ هجری قمری در شیراز چشم از جهان فرو بست.

1397/07/19
13:55:55
5.0 / 5
4202
تگهای خبر: تولید , ساری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا