مدیركل پدافند غیرعامل استانداری گیلان:

توجه به تهدیدات انسان ساز در پدافند غیرعامل مردم محور ضروری می باشد

توجه به تهدیدات انسان ساز در پدافند غیرعامل مردم محور ضروری می باشد

به گزارش بیا شمال مدیركل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با تاكید بر اهمیت تهدیدات انسان ساز اظهار داشت: باید به این تهدیدات بعنوان مهمترین اصل در پدافند غیرعامل مردم محور توجه ویژه شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، امیر محمدپور قبل از ظهر پنج شنبه در اولین همایش ملی پدافند غیرعامل «مردم محور» كه در هتل بین المللی اسپیناس شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار شد، اظهاركرد: رصد، پایش و تشخیص فناوری های روز برای شناخت تهدیدات و فرصت ها یك لزوم است.
وی با اشاره به اینكه تهدیدات انسان ساخت موضوعی متفاوت و مهم می باشد، اظهار داشت: انسان محور موضوعی مهم می باشد كه خصوصیت های خاص خود همانند تفكر و اندیشه «استراتژیك» و دكترین دارد و باید به این مولفه بعنوان یك تهدید مهم توجه اساسی شود.
محمدپور با تاكید بر اینكه تكنولوژی و دانش عناصر مهم تهدیدهای انسان ساز هستند، اضافه كرد: تكنولوژی عنصر محرك تهدیدات انسان ساخت بوده كه همواره در دسترس همگان قرار دارد.
وی خلاقیت در تهدیدات انسان ساز را مهم عنوان و اظهاركرد: پدافند غیرعامل مفهومی پویا و علمی است.
مدیركل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با اشاره به اینكه با نگاه كاملا علمی می توان تهدید را از فرصت تفكیك كرد، اضافه كرد: تفكیك تهدید از فرصت در تكنولوژی های جدید و تهدیدهای جدید یكی از رویكردهای جدی پدافند غیرعامل است.
محمدپوردر ادامه با اشاره به اینكه امروز تهدیدات سایبری بیشتر از همه موارد باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: همایش ملی پدافند غیرعامل مردم محور در آستارا با هدف ترویج آموزه های لازم برای استقامت بیشتر جامعه در مقابل تهدیدات احتمالی و تبیین مسئولیت های عمومی در حال برگزاری است.
وی خاطرنشان كرد: ما باید در مبحث پدافند غیرعامل نگاهی پژوهش محور داشته باشیم و فرق پژوهش واقعی با غیرواقعی در این است كه مسائل را واقعی حل نماییم.
محمدپور افزود: كار پژوهش به معنای حل مسائل اساسی كشور است كه برپایه بیانات مقام معظم رهبری باید در پدافند غیرعامل نگاه علمی موشكافانه و عمیق به مبحث داشته باشیم.

1397/10/06
13:46:58
5.0 / 5
4781
تگهای خبر: استانداری , گیلان , هتل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا