معاون وزیر كشور مطرح كرد:

افزایش ۷ دهم درصدی نرخ بیكاری گیلان در سال ۹۷

افزایش ۷ دهم درصدی نرخ بیكاری گیلان در سال ۹۷

به گزارش بیا شمال معاون وزیر كشور با اشاره به افزایش ۷ دهم درصدی نرخ بیكاری استان گیلان پارسال نسبت به سال ۹۶، اظهار داشت: این آمار با عنایت به ظرفیت های استان گیلان باید بررسی شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، بابك دین پرست شامگاه شنبه در جلسه كارگروه اقتصاد مقاومتی كه در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار گردید با تاكید بر آزادسازی حریم دریا درباره تالاب های استان گیلان اظهار نمود: بعضی از تالاب های گیلان در حال تخریب هستند و برای حل مشكل تالاب انزلی نیازمند برنامه ریزی و تلاش لازم و كافی هستیم.
وی با اشاره به اینكه وزارت كشور برای حل مشكل تالاب انزلی از هیچ كمكی دریغ نمی كند، اضافه كرد: تالاب انزلی باید زنده و پویا شود و به شكل مرداب نباشد.
دین پرست با اشاره به دو منطقه ویژه اقتصادی گیلان، اظهار داشت: باید از ظرفیت این دو منطقه نهایت استفاده صورت گیرد. در ایام آینده كمیسیون مشتركی بین دو كشور ایران و روسیه جهت افزایش مبادلات تجاری این دو كشور برگزار می گردد.
معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر كشور با اشاره به اینكه نرخ بیكاری یكی از مهم ترین شاخصهای ارزیابی ظرفیت های یك استان است، بیان كرد: نرخ بیكاری در استان گیلان نسبت به سال ۹۶ حدود ۷ دهم درصد افزایش یافته است و با عنایت به شاخص و ظرفیت های ویژه این استان باید بررسی شود.
وی با تاكید بر اینكه استان گیلان در سال ۹۷ با افزایش نرخ مشاركت اقتصادی روبه رو بود كه نشان دهنده فعال بودن بازار كار در این استان است، خاطرنشان كرد: تحقق توافقات بانك ها و دریافت كنندگان تسهیلات مسائل اشتغال روستایی، بررسی طرح رونق تولید، مشكل زباله و فاضلاب از دیگر مشكلات جدی استان های ساحلی است.
دین پرست با اشاره به اینكه ۱۴ واحد تولیدی و صنعتی استان گیلان با مجموع اشتغال ۴۸۰۰ نفر دارای مشكل هستند، اضافه كرد: گیلان نیازمند اقدامات اساسی و لازم برای حل این واحدهای با وضعیت بحرانی است تا سریع تر به وضعیت عادی باز گردند.
وی با تاكید بر اینكه كوشش برای افزایش میزان تولید واحدهایی كه كمتر از ظرفیت خود در حال فعالیت هستند جز وظایف اساسی فرمانداران است، اظهار داشت: بررسی وضعیت واحدهای تولیدی راكد و تعطیل شده و تلاش در راه احیا آنها هم باید توسط فرمانداران صورت گیرد.

1398/03/05
14:23:51
5.0 / 5
4261
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا