مسئول بسیج رسانه استان گیلان:

امروز رسانه ها با جنگ روایت ها مواجهند

امروز رسانه ها با جنگ روایت ها مواجهند

به گزارش بیا شمال مسئول بسیج رسانه گیلان با اشاره به اینكه امروز رسانه ها با جنگ روایت ها مواجهند، اظهار داشت: مطالبات اصحاب رسانه به قانون مدون تبدیل گردد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، مهدی پارسا بامداد شنبه در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان گیلان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با اشاره به دنیای سایبر و وفور اطلاعات، اظهار نمود: در منشأ دانش و اطلاعات همیشه نوعی كمبود احساس می شود، ما رسانه بدون نقص نداریم و فعالین حوزه رسانه باید مطالبات خودرا شناسایی و برای رسیدن به آن تلاش كنند.
مسئول بسیج رسانه استان گیلان با تاكید بر اینكه برای تحقق گفتمان اسلام در عالم نیازمند یك رسانه مؤثر هستیم، اظهار داشت: داشتن رسانه در دایره گفتمان انقلاب سبب به مرتفع كردن مشكلات جامعه می شود.
وی با اشاره به جنگ نابرابر رسانه ای، بیان كرد: امروز رسانه ها با جنگ روایت ها مواجهند و دشمنان در جنگ رسانه ای به دنبال ایجاد فضایی دوقطبی تزریق ناامیدی و فتنه انگیزی است.
پارسا با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان گیلان، اظهار داشت: این جشنواره امسال با هدف توسعه و نهادینه كردن انقلاب اسلامی و بصیرت افزایی به آحاد جامعه برگزار شده است و تولیدات باارزش رسانه ای در این جشنواره در جهت رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی و رفع مشكلات جامعه به كار می رود.
وی با تاكید بر نقش رسانه و خبرنگاران در نشر بیانیه گام دوم انقلاب، بیان كرد: پنجمین جشنواره ابوذر امسال در ۱۰ محور شامل بصیرت، رونق تولید، محرومیت زدایی، مسائل صنفی خبرنگاران و در بخش ویژه گام دوم انقلاب برگزار شده است.
ارسال هزار و ۲۰۱ اثر به جشنواره ابوذر
مسئول بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به اینكه امسال هزار و ۲۰۱ اثر به جشنواره ابوذر ارسال شده است كه به لحاظ كیفیتی در مقایسه با سال قبل پیشرفته شایان توجهی داشته است، اضافه كرد: از مجموع این آثار ۱۳ درصد در بخش مصاحبه، ۱۰ درصد در بخش عكس، ۱۲ درصد تولید خبر، ۴ درصد تولیدات ویدئویی، ۲۳ درصد گزارش و ۴ درصد سرمقاله است.
پارسا درباره اقدامات سازمان بسیج رسانه استان گیلان اظهار داشت: راه اندازی برخی تشكل های رسانه ای همچون انجمن بانوان رسانه ای، انجمن ورزشی نویسان، شبكه خبرنگاران و عكاسان افتخاری، برگزاری رزمایش حافظان حجاب با شركت ۱۸۰ رسانه و رزمایش رسانه ای عفاف و حجاب برگزار همچون اقدامات این سازمان است.
وی با تاكید بر اینكه در حوزه آموزش گرفتار مشكل هستیم، افزود: برگزاری دوره آموزش خبرنگاری مقدماتی و تكمیلی با حضور ۲۵۰ نفر از خبرنگاران و فعالان فضاهای مجازی و رسانه ای، دوره تربیت مربی خبرنگاری، پویش سواد رسانه ای در ۱۰۰ مسجد استان گیلان از دیگر اقدامات در امتداد رسیدی به اهداف انقلاب اسلامی در حوزه رسانه است.
مسئول بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به مشكلات و مطالبات خبرنگاران در حوزه معیشت، بیمه و رفاه اصحاب رسانه ای كه باید تبدیل به قانون مدون شود، اظهار داشت: امروز بیشتر از ۶۰ درصد رویدادهای خبری از این طریق پایگاه های خبری و تحلیلی انجام می شود كه عدم حمایت یارانه ای دولت از منابع خبری منجر به لطمه های زیادی در جامعه خواهد شد.

1398/10/21
14:29:21
5.0 / 5
4220
تگهای خبر: آموزش , تولید , كیفیت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا