معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان:

۳۰ محور فعالیت در حوزه اقتصادی گیلان به دستگاه ها ابلاغ گردید

۳۰ محور فعالیت در حوزه اقتصادی گیلان به دستگاه ها ابلاغ گردید

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با اشاره به ابلاغ 30 محور فعالیت در حوزه اقتصادی استان به دستگاه های اجرایی، اظهار داشت: 128 واحد راكد به چرخه تولید گیلان بازگشتند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، آرش فرزام صفت قبل از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری گیلان در سالن غدیر استانداری با اشاره به ابلاغ ۳۰ محور فعالیتی در حوزه اقتصادی به دستگاه ها، اظهار نمود: همه دستگاه ها باید در امتداد تحقق شعار سال یعنی جهش تولید برنامه های ابلاغی را اجرا کنند.
آرش فرزام صفت با اعلان اینکه ۸۹ پروژه در چارچوب این ۳۰ عنوان فعالیت اقتصادی تعریف شده است، اضافه کرد: در همین راستا سازمان برنامه و بودجه تسهیلات یارانه دار تعریف کرده و پشتیبانی از کسب و کارهای لطمه دیده نیز هزار و ۱۲۱ میلیارد تومان پیش بینی شده است.
وی با اشاره به پرداخت هزار و ۱۴۸ فقره تسهیلات از طرف بانکهای عامل، اظهار داشت: کلینیک عارضه یابی واحدهای صنعتی به راه افتاده است و در تلاشیم تا در جهت افزایش تولید واحدها گام برداریم.
فرزام صفت با اعلان اینکه دو هزار و ۸۱۱ واحد به ظرفیت اسمی خود نرسیده و در تیررس حمایت های کارگروه رفع موانع تولید قرار دارند، اشاره کرد: ۱۲۸ واحد راکد به چرخه تولید استان گیلان بازگشته اند.
وجود ۲۰۷ پروژه دارای پیشرفت فیزیکی ۷۰ تا ۹۹ درصد در گیلان
وی با اشاره به اینکه ۶۹ واحد در تملک بانکهای عامل استان و کشور قرار دارند، اظهار داشت: ۱۴ واحد به وزارت کشور معرفی شده اند که نیازمند واردات هستند. در حوزه واحدهای در دست ساحت نیز ۲۰۷ واحد صنعتی و تولیدی دارای پیشرفت فیزیکی ۷۰ تا ۹۹ درصد هستند.
فرزام صفت با نداشتن سرمایه در گردش را یکی از چالش های واحدهای تولیدی و صنعتی عنوان و اظهار نمود: ۸۱۵ میلیارد تومان به بانکهای عامل معرفی کردیم و ۲۵۰ میلیارد تومان از این مبلغ توسط بانک ها پرداخت گردد.
وی با اشاره به اینکه در سال قبل در حوزه صادرات از استان گیلان ۵۰۰ میلیون دلار هدف گذاری شده بود که با کوشش های صورت گرفته ۵۸۰ میلیون دلار محقق شد، اظهار داشت: امسال نیز این میزان ۶۰۰ میلیون دلار هدف گذاری شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با اعلان اینکه جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی از اولویت ها است، اضافه کرد: سرمایه گذاری داخلی متوقف نشده و واحدهای دانش بنیانی که در استان از ظرفیت آنها بهره گیری می شود.


منبع:

1399/05/02
23:07:08
5.0 / 5
2235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا