دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مازندران:

شورای نگهبان حافظ راستین جمهوریت و اسلامیت است

شورای نگهبان حافظ راستین جمهوریت و اسلامیت است

به گزارش بیا شمال دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی مازندران، شورای نگهبان را حافظ راستین صیانت از جمهوریت و اسلامیت کشور دانست.شکرالله رضازاده در گفتگو با خبرنگار مهر به مناسبت ۲۶ تیر سالروز تأسیس شورای نگهبان عنوان کرد: عملکرد و رویکرد شورای نگهبان در طول حیاتش، بسیار قابل دفاع هست چون که آنچه که مبنای عمل این شورا بوده، مر قانون است و شورا دقیقاً در قالب تکلیف قانونی خود حرکت می کند که این را هم باید از یک طرف نکته قوت این شورا عنوان و از سویی دیگر میتوان آنرا بعنوان یک الگو برای دیگر دستگاه ها در عمل دقیق و بدون ملاحظه به تکلیف شرعی و قانونی، بیان کرد.
وی با اشاره به اینکه تأمل در رفتار شورای نگهبان این را به ما می گوید که این شورا تمام تلاش خویش را بر عمل به تکلیف قانونی و شرعی خود قرار داده است، منتقدین شورای نگهبان را به مطالعه دقیق شرح وظایف این شورا دعوت کرد و اضافه کرد: من مخالف نقد نیستم چونکه نقد باید وجود داشته باشد اما گاهی در بعضی از صفحات اجتماعی و مجازی، انسان نقدهایی را با مبحث شورای نگهبان می بیند که منتقد از شرح وظایف شورا اطلاع کافی ندارد.
وی اظهار داشت: وقتی شورای نگهبان بر مبنای تکلیف شرعی و قانونی خود، مبادرت به تائید یا عدم تائید کاندیداهای انتخابات مختلف می کند آن وقت نقدهایی در مورد کاهش حضور مردم در انتخابات نوشته می شود که در پاسخ باید گفت شورای نگهبان مسئول شرکت حداکثری در انتخابات نیست بلکه دستگاههای دیگر همچون رسانه ها و هم از همه مهمتر عملکرد مدیران اجرایی در میزان گره گشایی از مشکلات مردم در این حوزه نقش آفرین هستند.
رضازاده خاطرنشان کرد: در تمامی انتخابات مجلس در تمامی حوزه های انتخابیه کشور و هم در تمام ادوار انتخابات ریاست جمهوری، همه طیف ها حالا با شدت و حدت خاص خود، نامزد داشته اند و شورای نگهبان وظیفه ای در نامزد کردن فلان فرد از فلان جناح یا جریان را ندارد.
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در مازندران خاطرنشان کرد: ازاین رو اگر به آنچه که قانون اساسی برای شورای نگهبان بعنوان تکلیف قانونی و شرعی مشخص کرده توجه گردد اساسا خیلی از آن نقدها محلی از اعراب نخواهد داشت.
دبیر شورای ائتلاف مازندران در ادامه عملکرد دفتر نظارت شورای نگهبان مازندران را خیلی خوب توصیف کرد و اظهار داشت: اساسا اگر تلاش مومنانه و متعهدانه این عزیزان نبود ما شاهد انتخاباتی با این صلابت و سلامت نبودیم.
رضازاده در انتها با تبریک مجدد روز ۲۶ تیر سالروز تأسیس شورای نگهبان، عنوان کرد: هر چه جلوتر می رویم به اهمیت این نهاد ارزشی و انقلابی بیشتر پی می بریم و باید به صراحت و هم با صدای بلند اظهار داشت که صیانت محکم و متقن این نهاد گرانقدر از جمهوریت و اسلامیت نظام، کشور را از خیلی از بحران ها دور کرده است.

1400/04/27
11:29:53
0.0 / 5
261
تگهای خبر: دستگاه , ساری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا