مدیركل محیط زیست گیلان:

روزانه 15 تن زباله وارد تالاب انزلی می شود

روزانه 15 تن زباله وارد تالاب انزلی می شود

به گزارش بیا شمال مدیرکل محیط زیست گیلان با اشاره به ورود حجم بالای زباله به تالاب انزلی و اثرات مخرب ناشی از آن اظهار داشت: روزانه 15 تن زباله وارد تالاب انزلی می شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، رضا زمانی پس از ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه احیای تالاب انزلی در سالن غدیر استانداری با اعلان اینکه معیشت یک میلیون نفر از مردم استان به تالاب انزلی وابسته است، اظهار داشت: ۷ شهرستان در زمینه آبخیز این تالاب هستند و در سالهای اخیر کاربری های مسکونی اطراف تالاب بالا رفته است.
مدیرکل محیط زیست گیلان با اشاره به افزایش وسعت اراضی کشاورزی تالاب انزلی اشاره کرد: این افزایش با نیازمندی بیشتر به آب هم راه است که مسائل مختلفی را به تالاب متحمل می کند.
وی با اعلان اینکه کاهش سطح تراز آب دریای خزر روی تالاب اثرگذار می باشد، اضافه کرد: سالانه ۳۸۰ هزار مترمربع فاضلاب و ۴۰۰ هزار مترمکعب پسآب به تالاب می ریزد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با اشاره به ورود حجم بالای زباله به تالاب انزلی و اثرات مخرب ناشی از آن عنوان کرد: روزانه ۱۵ تن زباله وارد تالاب انزلی می شود.
زمانی اشاره کرد: عدم اختصاص حق آبه خصوصاً در فصول کشاورزی و گرم سال و ایجاد حریق عمدی و راه اندازی کنارگذر و اسکله موج شکن برای کشتیرانی همچون مشکلات تالاب انزلی است.
مدیرکل محیط زیست گیلان با اعلان اینکه برنامه ۷ ساله احیای تالاب انزلی تا سال ۱۴۰۵ ادامه دارد، افزود: ۲ هزار و ۵۵۸ میلیارد تومان در سال ۹۹ برای احیای تالاب انزلی اختصاص یافت که بخش اعظمی از آن مربوط به خارج از تالاب بود.
وی با اشاره به اعتبارات سال ۱۴۰۰ تالاب انزلی اظهار داشت: از ۱۹ میلیارد تومان اعتبار درخواستی، تا حالا حدود ۱۵ میلیارد تومان برای احیای تالاب انزلی تخصیص یافته است.


منبع:

1401/05/04
22:03:57
0.0 / 5
288
تگهای خبر: آب , اراضی , استانداری , انزلی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا