استاندار مازندران:

کیوی مازندران روانه هند می شود

کیوی مازندران روانه هند می شود

به گزارش بیا شمال، استاندار مازندران با اشاره به اینکه مقرر است کارشناسانی از هند برای بازدید از باغات کیوی سفر کنند، اظهار داشت: کیوی استان به هند صادر می شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، سید محمود حسینی پور بامداد شنبه در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی با اشاره به اینکه به سرعت باید در کمیسیون مربوط مشکلات مردم را رفع نماییم، تشکیل جلسات فوق العاده را برای گره گشایی از مسائل مردم ضروری دانست.
وی با تکیه بر توسعه کشت گلخانه ای در استان، آنرا یکی از مؤلفه های ارزیابی و توسعه صادرات بیان کرد و اظهار داشت: باید مشکل گلخانه داران را در استان پیگیری و رصد کرد.
وی خواهان ارائه تسهیلات برای به روزشدن تجهیزات و امکانات در گلخانه ها شد و ضمن اشاره به صادرات کیوی اظهار داشت: مقرر است کارشناسی از هند برای بازدید از باغات و صادرات این محصول به استان سفر می کنند.
استاندار مازندران خاطرنشان کرد: باید تولیدات متناسب با استانداردها باشد و ضروریست تا دستگاه های مختلف به فکر حل مسائل باشند و صرف اعمال قانون جواب نمی دهد.
وی با اشاره به اینکه نگاه حل مسئله می تواند راهگشا باشد، اظهار داشت: در وضعیت جنگ اقتصادی باید به فکر تولید و از آن حمایت شود.
حسینی پور مسئله تولید را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: باید با تاکید بر روش ها مسائل فراروی را حل کرد و باید کارشناسان در این حوزه برنامه ریزی لازم را داشته باشند.
استاندار مازندران بر لزوم تسهیل در فضای کسب وکار اصرار کرد و اظهار داشت: وضعیت زمین و اراضی در استان مازندران با دیگر مناطق کشور متفاوت می باشد و ملاک ما دستورالعمل وزیر جهاد کشاورزی است و طبق آن باید اقدام صورت گیرد.
عبدالله مهاجر رییس اتاق تجاری مازندران خواهان اجرای مصوبه رعایت فواصل گلخانه ها با تأسیسات دامپروری شد و اظهار داشت: طبق دستور وزیر جهاد کشاورزی باید معافیت ۵۰ درصدی در اجرای این مصوبه اعمال شود.


منبع:

1401/08/22
08:24:55
0.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا