استاندار گیلان:

مدیری که نخبه نباشد نخبگان را درک نخواهد کرد

مدیری که نخبه نباشد نخبگان را درک نخواهد کرد

به گزارش بیا شمال، از گیلان استاندار گیلان، با تأکید بر نخبه پروری خصوصاً در بخش مدیریتی، افزود: مدیری که نخبه نباشد بدون شک نخبگان را درک نخواهد کرد.


اسدالله عباسی امروز، ۱۷ آذرماه در بیست و سومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان گیلان، با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار داشت: زندگی و سیره الهی این بانوی بزرگ اسلام، الگوی تمام عیار برای بشریت است.
وی با اعلان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان فرزند، همسر و مادر نمونه بود، افزود: تربیت ستارگانی در آسمان امامت و ولایت، دستاوردهای باارزش تربیتی و الگومحور حضرت فاطمه زهرا(س) است.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به این که نیاز به پژوهش باتوجه به شرایط امروز جامعه مشهود است، اضافه کرد: راهی جز حرکت در مدار پژوهش نداریم و بدین جهت پژوهشگران باید مورد توجه و حمایت قرار گیرند.
وی با اشاره به شعار سال با عنوان «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین » اظهار داشت: مقام معظم رهبری بیش از یک دهه است که نگاه هوشمندانه نسبت به بخش تولید، اقتصاد و معیشت خصوصاً موضوع دانش بنیان دارند و همیشه بر این حوزه تاکید نموده اند؛ بدین جهت همه ما باید به این مهم توجه جدی داشته باشیم.
عباسی با اعلان اینکه دانشگاه ها باید از آموزش محور بودن به سمت پژوهش محوری و دانشگاه های نسل چهارم حرکت کنند، افزود: لازمه تحقق دانشگاه نسل چهارم و کارآفرین، تکمیل حلقه پژوهش و حرکت در این راه است.
وی با اشاره به اهمیت کار تحقیق و پژوهش پژوهشگران بیان کرد: پژوهشگر با نگاه نقادانه و موشکافانه به مسائل و مشکلات ایراد وارد کرده و در ذهن خود سوال مطرح می کند و با پاسخگویی راهکار را ارائه می دهد، نه این که فقط ایراد نمی گیرد.
استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت توجه به پژوهشگران، منابع انسانی را با اهمیت ترین ظرفیت استان و کشور خواند و افزود: پژوهشگران، پژوهشگران و جوانان از سرمایه ها، ظرفیت ها و داشته های ما در این استان هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.
وی با اعلان اینکه نباید نسبت به ایده ها و تولیدات پژوهشگران و تجاری سازی و تبدیل آن به ثروت بی توجه باشیم، اضافه کرد: امسال همه مدیران را مکلف کردیم تا سهم پژوهش را صرف همین حوزه نمایند و اگر ریالی از این سهم در جای دیگری هزینه شود، آن مدیر در پست خود نمی ماند.
نماینده عالی گیلان با تأکید بر این که پژوهشگر و نخبه برای ثبت ایده و مراحل تجاری سازی آن نباید دنبال بوروکراسی باشد، اشاره کرد: مدیران دستگاه های اجرائی استان موظفند در تجاری سازی دانشی که توسط پژوهشگران گیلان تولید شده، کمک و حمایت های لازم را داشته باشند.
عباسی خطاب به پژوهشگران شرکت کننده در بیست و سومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان عنوان کرد: شما مایه مباهات ما هستید و با افتخار کنار شما هستیم و از شما حمایت می نماییم.
وی با تأکید بر تشکیل نشست های چالش محور با حضور پژوهشگران و نخبگان آموزشی، افزود: نشست با پژوهشگران استمرار پیدا کند و فقط به ایام هفته پژوهش و روز دانشجو بسنده نشود.
استاندار گیلان با اعلان اینکه با پیوند تجربیات گذشته و به روزرسانی آن می توان مسیر توسعه را هموارتر کرد، اظهار داشت: با بهره بردن از تجربیات پژوهشی گذشته، نسبت به تولید علم و پژوهش های خلاقانه دغدغه مند باشیم.
وی با تأکید بر این که "ما می توانیم" شعار عمل گرای دولت سیزدهم است و بر این اصل پایبند هستیم، اشاره کرد: مدیری که به اصل "ما می توانیم" اعتقاد نداشته باشد کنار گذاشته می شود.
عباسی با اشاره به به روزرسانی طرح ها و پژوهش محوری پروژه های عمرانی، افزود: در نهضت ملی مسکن باید از سازه های نو و ایده های خلاق و پژوهش محورانه استفاده گردد.
وی با تأکید بر حفظ بافت روستایی و شهری، اضافه کرد: سیمای سنتی و روستایی که عجین شده با فرهنگ ناب اسلامی، نباید دستخوش تغییر شود.
استاندار گیلان با اعلان اینکه پژوهش به کمک محیط زیست و امنیت غذایی بشتابد، اظهار داشت: ظرفیت های پژوهشگران گیلان باید در خدمت توسعه استان باشد.
عباسی با اشاره به تعطیلی ۷۰۰ واحد در استان، اضافه کرد: با کوشش های انجام شده تعداد ۱۶۵ واحد تولیدی و صنعتی با رویکرد دانش بنیان شدن، احیا شده است.
وی با اعلان اینکه ایران در بخش تولید علم و دانش حرف برای گفتن دارد، اظهار داشت: دستاوردهای علمی و پژوهشی کشور نسبت به پیش از انقلاب قابل توجه بود و قابل قیاس نیست و این مسیر باید با جدیت استمرار داشته باشد.
استاندار گیلان با تأکید بر نخبه پروری خصوصاً در بخش مدیریتی، افزود: مدیری که نخبه نباشد بدون شک نخبگان را درک نخواهد کرد.
منبع:

1401/09/18
12:58:57
0.0 / 5
276
تگهای خبر: آموزش , تولید , دستگاه , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا